پیوست
  
  
نوشته
  
  
  
  
  
1400/1/24 07:56 AM1400/01/24
  
1400/1/24 08:02 AM1400/01/24https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/photo951554249.jpg
  
1400/1/24 08:01 AM1400/01/24https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG-20210412-WA0029.jpg
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، جلسه کمیته راهبری طرح مسکن درآمد استان با حضور استاندار جدید و مدیران کل دستگاههای متولی در محل استاندار برگزار شد.

در ابتدا آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن ارائه گزارشی از آمار و وضعیت مسکن روستایی در خراسان جنوبی، اظهار داشت : در سال 98 حدود 7 هزار واحد مسکن روستایی در این استان توسط بنیاد مسکن احداث و به بهره برداری رسید که 5 هزار واحد آن از محل تفاهم نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی با این نهاد بوده است. ایشان در ادامه افزود : در سال 99 نیز مشابه سال گذشته تفاهم نامه  ای منعقد گردیده و در حال اجراست که طبق آن احداث تعداد 6 هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد شهری در سطح استان در دستور کار می باشد. وی گفت : متاسفانه علیرغم اختصاص تسهیلات 50 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی، از این طرح در شهرهای استان استقبال چندانی نشده که در کمیته راهبری این طرح مقرر گردید : متقاضیان در روستاهای حریم شهرها نیز بتوانند از این تسهیلات استفاده نمایند که در حال حاضر استقبال از این تسهیلات روند خوبی پیدا کرده است. آسمانی مقدم یادآور شد : زمان تعیین شده برای تکمیل ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از مجموع ۶ هزار واحد مسکن شهری استان ۱۵ دی ماه می باشد.

ملانوری استاندار جدید خراسان جنوبی نیز با ایراد سخنانی خواستار ایجاد وحدت رویه در دستگاه‌های متولی برای جذب صددرصدی سهمیه مسکن اقشار کم درآمد استان شد و افزود : طرح‌هایی همچون اقدام ملی، مسکن اقشار کم درآمد، مسکن محرومین روستایی و... فرصت‌های خوبی برای تأمین اصلی ترین نیاز مردم هستند. وی ادامه داد: مسکن، مأمن هر فرد می باشد و در بحث اجرای این واحدها باید به فرهنگ، آداب، رسوم و دیدگاه های مردم توجه شود. ایشان در پایان سخنان خود بر بسیج امکانات و ظرفیت‌ها برای جذب کامل اعتبارات تخصیصی به این طرح‌ها در استان تأکید کرد.

1399/9/20 07:53 AM1399/09/20
  

بسم الله الرحمن الرحیم

« من المومنین رجال صدقوا ما عاهدو الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینظر و ما بدلوا تبدیلا »

 
شهادت سردار سر افراز پژوهش و نوآوری و دانشمند برجسته هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده که سالیان عمر پر برکت خود را در راه توسعه دانش و فناوری و خدمت به امنیت مردمان سرزمینش گذراند موجی از اندوه همراه با خشم از این اقدام تروریستی و غیر انسانی را به همراه داشت.
بی شک این اقدام تروریستی نه تنها خللی در عزم و اراده فرزندان دانشمند ایرانی برای ارتقاء توان علمی ایجاد نخواهد کرد بلکه موجب پیشرفت توانمندی و خود کفائی ایران اسلامی خواهد شد .
لذا این جانب شهادت دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله العالی)، جامعه دانشمندان هسته ای ، ملت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده بزرگوار ایشان تبریک و تسلیت عرض نموده و اعلام می دارد راهی که ملت ایران برای تثبیت جایگاه ممتاز منطقه ای و قرار کرفتن بر فراز قله های علم و دانش برگزیده است با تهدید و ترور متوقف نگردیده بلکه با شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز شتاب بیشتری یافته و اتحاد وانسجام ملی را در بین اقشار مختلف جامعه رقم خواهد زد .

حسین روحانی نژاد
نماینده ولی فقیه
در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

 
 

1399/9/9 02:37 PM1399/09/09https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/index.jpg
  

مراسم واگذاری زمین به صورت گروهی به واجدین شرایط طرح اقدام ملی مسکن در خراسان جنوبی بعنوان پایلوت در سطح کشور با حضور مسئولین کشوری و استانی و با دستور ریاست محترم جمهوری بصورت ویدیو کنفرانس، در سالن جلسات شرکت مخابرات خراسان جنوبی برگزار شد.

شایان ذکر است متولی اجرای این طرح در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد.

1399/8/6 10:10 AM1399/08/06
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، این نهاد در جشنواره شهید رجایی سال 1399 بر مبنای اقدامات برجسته در زمینه فعالیتهای تخصصی، رتبه برتر دستگاههای اجرایی را کسب کرد.

در این مراسم که با حضور مهندس معتمدیان استاندار محترم خراسان جنوبی در محل سالن همایش های استانداری برگزار گردید، از مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن این استان با اهدای لوح و تندیس جشنواره بعنوان دستگاه برتر تقدیر بعمل آمد.

مهندس آسمانی مقدم پس از این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت : این برگ زرین دیگری است در کارنامه بنیاد مسکن که توانست بعنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی به آن دست پیدا کند.

1399/6/20 07:57 AM1399/06/20
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با سومین روز هفته دولت، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی، کلنگ 6000  واحد مسکونی شهری روستایی در خراسان جنوبی به زمین زده شد.

این مراسم بصورت پایلوت در شهرستان زیرکوه و بصورت همزمان نیز در شهرستانهای دیگر استان با حضور معاونین استاندار و فرمانداران برگزار گردید.

مهندس آسمانی مقدم در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت : پس از اجرای موفق طرح مسکن محرومین روستایی در سال 98 با پیگیری های مسئولین امر علی الخصوص استاندار محترم، مجدداً تفاهم نامه ای بین سازمان برنامه و بودجه، استانداری و بنیاد مسکن خراسان جنوبی منعقد گردید که طبق آن احداث 6000 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و روستاهای حریم شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت اجرا خواهد شد. ایشان افزود : بر اساس این طرح مبلغ 500 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 300 میلیون ریال کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می گردد که به همراه آورده خود شخص متقاضی منجر به احداث یک واحد مسکونی خواهد شد. ایشان در ادامه ضمن تبیین اهداف طرح 6000 واحد مسکن شهری استان و تشریح ساز و کارها و فرایند این طرح، تاکید داشت با توجه به تعامل خوبی که در استان وجود دارد امید است این طرح نیز در مدت زمان کوتاهی اجرایی گردد.

سپس مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز با ایراد سخنانی این طرح را از طرح های مهم استان برشمرد و ضمن بی سابقه خواندن آن، تاکید کرد : این طرح نقش تعیین کننده ای در حوزه اشتغال دارد. ایشان ضمن قابل تقدیر دانستن اقدامات و تلاشهای بنیاد مسکن، افزود : اجرای این طرح نیز به این نهاد سپرده شده است، زیرا بنیاد مسکن توانسته در سال گذشته 10 هزار واحد مسکونی برای محرومین در روستاهای این استان را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) به سرانجام برساند.

1399/6/20 07:59 AM1399/06/11
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با اولین روز هفته دولت، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی، 323 واحد مسکونی شهری به بهره برداری رسید.

این مراسم بصورت پایلوت در روستای حاجی آباد بیرجند و بصورت همزمان دیگر واحد ها نیز در شهرستانهای دیگر استان با حضور معاونین استاندار و فرمانداران برگزار گردید.

مهندس آسمانی مقدم در این مراسم طی سخنانی به تشریح این پروژه های افتتاحی پرداخت و اظهار داشت : این واحد ها با اعتباری بالغ بر 54140 میلیون ریال و زیربنای کلی 28872 مترمربع احداث گردید که شامل : 16 واحدی حاجی آباد بیرجند، 10 واحدی معلم بیرجند، 60 واحدی اسفدن قاین، 35 واحدی حاجی آباد زیرکوه، 85 واحدی تجاری مسکونی فردوس، 56 واحدی اسلامیه فردوس، 21 واحدی پخت سربیشه و 40 واحدی شهر طبس می باشد
1399/6/5 07:51 AM1399/06/05
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با اولین روز هفته دولت، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی، کلنگ 301 واحد مسکونی شهری به زمین زده شد.

این مراسم بصورت پایلوت در پروژه ملاصدرای بیرجند و بصورت همزمان دیگر واحد ها نیز در شهرستانهای دیگر استان با حضور معاونین استاندار و فرمانداران برگزار گردید.

مهندس آسمانی مقدم در این مراسم طی سخنانی به تشریح این پروژه های افتتاحی پرداخت و اظهار داشت : این واحد ها با اعتباری بالغ بر 82014 میلیون ریال با زیربنای کلی 29295 مترمربع احداث خواهد شد که شامل : 34 واحد در حاجی آباد بیرجند، 40 واحد در خیابان ملاصدرای بیرجند، 10 واحد در خیابان غفاری بیرجند، 6 واحد در خیابان سپیده بیرجند، 82 واحد در حسین آباد سادات بیرجند، 32 واحد در دیهوک طبس، 10 واحد در دشتغران طبس، 21 واحد در شهر مود سربیشه و 38 واحد در حاجی آباد زیرکوه می باشد.    

1399/6/5 07:57 AM1399/06/05
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، بمنظور بررسی اراضی برخی روستاهای خراسان جنوبی، جلسه ای با حضور مدیران کل و معاونین بنیاد مسکن و منابع طبیعی استان، در محل اداره کل بنیاد مسکن تشکیل گردید.

مهندس آسمانی مقدم، مدیرکل بنیاد مسکن استان هدف از این نشست را بررسی وضعیت اراضی و تسریع در روند تحویل اراضی مورد تقاضای بنیاد مسکن در سطح روستاهای این استان عنوان نمود. ایشان افزود این روستاها شامل : روستاهای شهرستان های بیرجند، قاین، خوسف، سربیشه، درمیان و طبس می باشد.

مشکلات حقوقی و اسناد اراضی ذکر شده از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که توسط حاضرین بررسی و در ادامه ضمن بحث و تبادل نظر و ارائه راهکارهای لازم، تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

1399/6/5 08:10 AM1399/06/05
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با اولین روز هفته دولت، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی، 15 طرح هادی در این استان به بهره برداری رسید.

این مراسم بصورت پایلوت در روستای مزگ بیرجند و بصورت همزمان دیگر طرح ها نیز در شهرستانهای دیگر استان با حضور معاونین استاندار و فرمانداران برگزار گردید.

مهندس آسمانی مقدم در این مراسم طی سخنانی به تشریح این پروژه ها پرداخت و اظهار داشت : این طرح ها با اعتباری بالغ بر 74500 میلیون ریال اجرا شده است که عملیات اجرایی کل آن شامل : 17935 متر مربع زیرسازی، 80745 متر مربع آسفالت، 11171 متر مربع عملیات خاکی و ترانشه برداری، 3725 متر مربع سنگ فرش و جداره سازی، 1855 متر مکعب اجرای دیوار سنگی، 5335 متر طول جدول گذاری جهت هدایت آبهای سطحی، 6750 متر مکعب احداث سیل بند خاکی، جابجایی 5 تیر شبکه برق و یک دهانه 4 متری اجرای پل بتنی می باشد.    

1399/6/5 08:37 AM1399/06/05
  

:

جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات طرح اقدام ملی مسکن خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، بمنظور بررسی و رفع مشکلات موجود در اجرای طرح اقدام ملی مسکن این استان، جلسه ای با حضور مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، معاونین مسکن و کارشناسان مرتبط این دو اداره کل و ارتباط ویدئو کنفرانس کلیه روسای ادارات شهرستانها در محل اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تشکیل گردید. 

مهندس داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این جلسه با بیان اینکه حسب دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن مي بايست سرعت بیشتری یابد اظهار داشت : خوشبختانه عملیات اجرایی این طرح در خراسان جنوبی در حال انجام است ولي باید با برگزاری منظم این جلسات و همفکری و همکاری و تلاش شبانه روزي مشکلات موجود شناسایی و رفع شود تا به اجرای طرح اقدام ملی مسکن سرعت بیشتری ببخشیم.

وی ضمن تشکر از همکاری های خوب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اجرای این طرح افزود: در استان خراسان جنوبی با پیگیری های بعمل آمده به میزان سهمیه اول طرح اقدام ملی مسکن، زمین در اکثر شهرها تامین گردیده و در اختیار قرار گرفته است.

مهندس آسمانی مقدم مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز ضمن بیان اهمیت طرح اقدام ملی مسکن گفت : در راستای اجرای این طرح تفاهم، همدلی و هماهنگی خوبی بین اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل بنیاد مسکن وجود دارد.

در ادامه جلسه مشکلات موجود توسط روسای ادارات شهرستانها از طریق ارتباط ویدیو کنفرانس مطرح گردید که مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادات لازم در خصوص رفع مشکلات طرح اقدام ملی مسکن در سطح استان ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

مراتب بپيوست تصاوير مربوطه جهت استحضار و درج خبر بحضورتان ارسال می گردد .

1399/4/9 06:37 AM1399/04/09
  

دومین جلسه کمیته تصویب طرح های هادی در سال 99

در این جلسه تعیین محدوده روستایی، تغییر کاربری های روستایی و اصلاح خط محدوده 25 روستای استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، دومین جلسه کمیته طرح های هادی روستاهای استان با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در سالن جلسات اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این جلسه تعیین محدوده روستایی، تغییر کاربری های روستایی و اصلاح خط محدوده 25 روستای استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

شایان ذکر است این جلسه با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور تمامی اعضای این کارگروه تخصصی تشکیل گردید.

 

1399/4/9 06:39 AM1399/04/09
  

خبر جلسه برنامه ریزی اجرای پروژه های عمرانی در شهر گزیک

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، بمنظور هماهنگی و برنامه ریزی اجرای چند پروژه عمرانی در شهر گزیک از توابع شهرستان درمیان، جلسه ای با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان، معاون مسکن شهری و اعضای شورای اسلامی شهر مذکور در محل اداره کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی تشکیل گردید.

در این جلسه که به ریاست مهندس آسمانی مقدم، مدیرکل بنیاد مسکن استان برگزار گردید مواردی همچون : ساخت پروژه مشارکتی با شهرداری گزیک جهت تامین مسکن برای اقشار متوسط جامعه، طرح بازارچه تجاری اراضی بنیاد در حریم قنات و اصلاح طرح تفکیکی توسط شهرداری گزیک در کمیسیون ماده 5 استان، مطرح و ضمن بررسی و ارائه راهکارهای لازم، تصمیمات لازم اتخاذ گردید.   

1399/4/9 06:40 AM1399/04/09
  

برگزاری جلسه شورای اقامه نماز بنیاد مسکن خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، جلسه شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای شهرابی دبیر شورای فرهنگی و ستاد عالی اقامه نماز بنیاد مسکن، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حیدری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن خراسان رضوی و اعضای استانی در محل سالن جلسات این بنیاد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین اکبرپور قائم مقام مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن خراسان جنوبی به گزارش اقدامات و فعالیتها و شرح وضعیت موجود پرداخت و در جهت بهبود کیفیت انجام امور و برنامه های آتی، چند درخواست و پیشنهاد ارائه نمود.  

سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای حیدری با قرائت ادعیه و آیات قرآنی، به اهمیت و تاثیر آن در امورات پرداخت و تاکید نمود که با ذکر دعا و درخواست از درگاه پروردگار و رعایت مسائل بهداشتی می توان از شر بلایا و مشکلات علی الخصوص ویروس منحوس کرونا رهایی پیدا کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای شهرابی با تاکید به اهمیت امورات فرهنگی و جایگاه نماز در این نهاد، اظهار داشت : اولین نشانه حکومت صالحان، اقامه نماز است. ایشان به نقش و جایگاه ویژه نماز و مدیریت اسلامی پرداخت و تفاوت بین ادای نماز و اقامه نماز را برای حاضرین شرح داد. وی با اشاره به اهمیت موضوع نماز نزد مقام معظم رهبری، اضافه نمود : ایشان به جد پیگیر مسائل نماز در دستگاههای اجرایی بوده و توسط کارشناسان عالی رتبه، این مهم رصد می شود. شهرابی اضافه نمود : همانگونه که مستحضرید یک گام نخست در اقامه نماز مطلوب برای دستگاههای اجرایی، تهذیب و تربیت اسلامی مدیران است که به لطف خدا طبق گزارشات واصله بنیاد مسکن در امر نماز موفق عمل نموده که این مهم با تلاش و پای کار بودن مدیران عالی و استانی این نهاد محقق گردیده است. ایشان در پایان سخنان خود اظهار داشت : نماز باعث اخلاص، تقوی، صداقت و امانتداری در انسان می گردد و جلوی فساد، خیانت و رزائل اخلاقی را می گیرد.

در ادامه جلسه حاضرین به بحث و تبادل نظر پرداخته و مواردی جهت انجام بهتر امور به تصویب رسید.

1399/4/9 06:41 AM1399/04/09
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، طرح هادی روستای بندان شهرستان بشرویه با حضور آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و آقای مهندس تابش ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، افتتاح گردید.

روستای بندان از توابع شهرستان بشرویه در بخش مرکزی و دهستان علی جمال قرار دارد که اجرای طرح هادی آن در سـال 1398 پس از وقوع سیل فروردین از محل اعتبارات ملی بازسازی تاسیسات داخل روستاهـای خسارت دیده شروع گردید.

این طرح دویست و چهل و هفتمین طرح هادی می باشد که با اعتباری بالغ بر 291 میلیون تومان به بهره برداری رسیده و جمعیت برخوردار از این طرح 22 خانوار (50 نفر) می باشد.

عملیات اجرایی این طرح شامل : سنگفرش معابر 2700 مترمربع، اجرای کانیو هدایت آب های سطحی 265 مترطول، جداره سازی 50 متر مربع، ایجاد فضای بازی کودکان یک مورد، ساماندهی و ایجاد فضای سبز (باغچه) در حاشیه معابر 12 مورد، اجرای پیرنشین و مبلمان روستایی 6 مورد، بهسازی میدان و مرکز محله یک مورد و اجرای المان معرفی پروژه یک مورد، می باشد و تعداد 22 حانوار از این طرح بهره مند می گردند.

در این مراسم جمع کثیری از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.   

1399/3/25 07:00 AM1399/03/25
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، 248 واحد مسکونی بازسازی و تعمیری روستاهای خراسان جنوبی با حضور آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و آقای مهندس تابش ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به بهره برداری رسید.

این واحد ها از سیل فروردیـن ماه 1398 خسارت دیده که با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال شامـل تسهیلات بانکـی و کمک بلاعوض بازسـازی و تعمیر شده است و بصورت پایلوت در روستای بندان شهرستان بشرویه به بهره برداری رسید.

در این مراسم جمع کثیری از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.   

1399/3/25 07:02 AM1399/03/25
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، 3 هزار واحد مسکن محرومین روستاهای خراسان جنوبی با حضور آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و آقای مهندس تابش ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به بهره برداری رسید.

در این مراسم که جمع کثیری از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی حضور داشتند، از 3 هزار واحد مسکن محرومین به صورت پایلوت در روستای بندان شهرستان بشرویه به بهره برداری رسید.    

دکتر نوبخت در حاشیه این مراسم از انعقاد تفاهم نامه ای بین سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری خراسان جنوبی برای احداث 5000 واحد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این استان خبر داد.

شایان ذکر است تعداد 1500 واحد طی سفر آقای دکتر نوبخت در دی ماه 98 افتتاح گردید که با احتساب این واحدها، تعداد 4500 واحد از 5000 واحد محول شده به بنیاد مسکن در این طرح، به بهره برداری رسیده است، 

1399/3/25 07:03 AM1399/03/25
  

 


آیا میدانید2.jpgآیا میدانید1.jpg

1399/3/19 09:56 AM1399/01/24https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/%D8%A2%DB%8C%D8%A7%20%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF.jpg
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی استاندار محترم خراسان جنوبی به همراه فرماندار محترم شهرستان  ، مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن استان و تعدادی از مدیران کل استانی و شهرستانی از روند احداث مساکن محرومین روستای سینیدر شهرستان قاینات بازدید داشتند.

در این بازدید مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اجرای طرح مسکن محرومین در استان ، عنوان نمودند: از مجموع پنج هزار واحد مسکن محرومین که در تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد، 620 واحد سهم شهرستان قاینات بوده که صددرصد آن عملیاتی شده است.
 وی افزود : از 620 واحد مسکن محرومین شهرستان قاینات، 12 واحد در روستای سینیدر در دست ساخت است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته از مجموع 10 هزار واحد مسکونی محرومین که مصوبه سفر سال گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان بود، دو هزار واحد در دهه فجر امسال و با حضور دکتر نوبخت به بهره برداری می‌رسد

در ادامه آقای مهندس معتمدیان استاندار محترم خراسان جنوبی در حاشیه بازدید انجام شده فرمودند : طرح های عمرانی که در مناطق محروم روستائی تهیه و اجراء می شوند همواره از تأکیدات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری می باشد، وی در ادامه روند چنین خدماتی در محرومیت زدایی را ارزشمند دانست وتصریح کرد: هر اندازه در این راستا تلاش شود بازهم کم است.

1398/11/16 08:43 AM1398/11/16
  

ارتحال ملکوتی دانشمنــــد  وارســـته، یار و یاور دیرین نظام ، عضو بیت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)، حضرت آیت‌الله آقای حاج سیدهاشم رسولی محلاتی موجب تاثر و تاسف فراوان گردید

این عالم مهذب  و مجاهد در طول عمر پربرکت خویش علاوه بر  تبلیغ علوم‌ دینی و تحقیق و پژوهش در معارف اهل بیت(ع)، شخصیتی دلسوز و خدوم برای نظام  اسلامی و رهبری عظیم الشان و منشا خدمات ارزنده فراوانی در نشـــاط علمی و تربیت شاگــردان علوم دینـی داشته و رحلتشان یک ضایعۀ بزرگ برای جامعۀ روحانیت کشور می باشد.

 این مورخ، مولف و پژوهشگر برجسته که عمر با برکت خود را صرف مجاهدت علمی و عملی نمود نقش مهمی در ساماندهی و پشبرد اهداف اولیـن نهــاد سازندگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشتـه و همیشه خادمیــن در این نهـاد را دعـوت به خدمتگـذاری به محرومیـن نمــوده و تلاش در جهت برآورده ساختـــن خواستـه امـام راحل (ره) از تشکیل بنیاد مسکن و حساب صد را از همگان توقع داشتند.

اینجـانب از ســوی خود و کارکنـان بنیــاد مسکن انقلاب اسـلامی خراســـان جنوبــی این مصیبت را به محضـر رهبــر معظم انقلاب حضـرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، خانــواده گرامیـشان ، کلیه کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین ارادتمندان آن فقیـد سعید تسلیت گفته، از خداوند بزرگ براي آن مرحوم رحمت و غفران واسعه الهي و علو درجات و براي بازماندگان معزا صبر و اجر مسالت داریم.

مدیرکل و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی

1398/10/23 07:50 AM1398/10/23
  

بسم رب الشهداء و الصديقين

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا  بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ

(اي پيامبر!) هرگز گمان مبر كساني كه در راه خدا كشته شدند، مردگانند! بلكه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزي داده مي‌شوند.

(سوره مباركه آل عمران آيه ???)

 خبر شهادت سپهبد شجاع، سردار دلاور و رشيد اسلام، حاج قاسم سليماني بر همه آحاد ملت بزرگ و سرافراز ايران اسلامي سخت ناگوار آمده و قلوب ايشان را جريحه دار كرد.

 دولت خبيث آمريكا با اين اقدام ننگين و ناجوانمردانه، بار ديگر چهره شيطاني خود را به جهانيان نشان داد و كارنامه جنايت خود را تيره تر نمود.

 قطعا اين اقدام دردمنشانه و هولناك رژيم زياده خواه آمريكا بي پاسخ نمي ماند و راه پر افتخار ايثار و مقاومت، از خيل عشاق شهادت و سربازان اسلام خالي نخواهد ماند.

 اينجانب شهادت اين بزرگمرد آسماني را به پيشگاه امام عصر (عج)، مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و به همه آحاد ملت شريف ايران به ويژه استان خراسان جنوبي  و همكاران بنياد مسكن انقلاب اسلامي تبريك و تسليت عرض مي كنمعلي اصغر آسماني مقدم مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان جنوبي


1398/10/14 10:42 AM1398/10/14https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%20%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%20%DA%86%D8%A7%D9%BE%20%D8%B3%D9%BE%D9%87%D8%A8%D8%AF%20%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، در مراسمی با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ، مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ،استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی طرح هادی روستای هج و نج افتتاح شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح گفت: هج و نج روستای محرومی بود که بنا به گفته مردم رو به نابودی می‌رفت اما اکنون به صورت کامل احیا و زنده شده است

مهندس آسمانی مقدم اجرای سنگ فرش،آسفالت ، شبکه آبرسانی، گازرسانی، برق و فراهم ساختن زمینه اشتغال را از جمله اقدامات انجام شده برای احیای این روستا عنوان کردوی با اشاره به اینکه ۱۲۹ نفر جمعیت برخودار روستای هج و نج از طرح هادی است افزود: این طرح هادی شامل سنگ فرش و جداره سازی معابر به میزان ۷۵۰ مترمربع، اجرای جدول سنگی به طول ۳۲۰ متر، 560 متر، احداث پارک محله و محل بازی برای کودکان به مساحت ۲۲۰ مترمربع، اجرای زیرسازی معابر ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع  و اجرای آسفالت معابر به میزان ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع بوده استهمچنین در این آیین راه روستایی هج و نج به طول ۶.۵ کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.  

مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه به برکت طرح مسکن محرومان طرح هادی روستای هج و نج نیز اجرا شد افزود: علاوه بر آن شاهد اجرای راه روستایی، گازرسانی، برق رسانی، آسفالت و سنگ فرش‌، احداث پارک محله و زیرسازی معابر هستیم که موجب رونق این روستا شده است.رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: جوانانی که بخواهند در روستا ساکن شوند، می‌توانند از اعتبارات وام روستایی به مبلغ ۴۰ میلیون تومان استفاده کنند و کمک بلاعوض ۱۰ میلیون تومانی حساب ۱۰۰ امام استفاده و زندگی خود را در روستا شروع کنند.

وی از تلاش‌های انجام شده توسط رییس سازمان برنامه و بودجه و استاندار خراسان جنوبی برای ساخت مسکن و اجرای طرح هادی احیای روستا ها در کشور قدردانی کرد.

1398/10/8 11:19 AM1398/10/08
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، در مراسمی با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس کمیته امداد و جمعی از مسئولان کشوری و استانی ۲۷ واحد مسکونی در روستای هج و نج شهرستان بیرجند به نمایندگی از دو هزار واحد مسکونی محرومین آماده بهره برداری در خراسان جنوبی افتتاح شد

مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح دو هزار واحد مسکن محرومین در خراسان جنوبی اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای در ۲۰ اسفند سال گذشته برای ایجاد ۱۰ هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی به امضا رسید که ساخت پنج هزار واحد تعهد بنیاد مسکن بوده است و به عنوان نمادین امروز 27 واحد در روستای «هج و نج» افتتاح شد، ایشان افزود: ساخت این واحدها با اعتبارات و تسهیلات و یارانه‌ای که توسط سازمان برنامه و بودجه در اختیار گذاشته شده انجام شد.رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ساخت پنج هزار واحد در 616 روستای استان به بنیاد مسکن محول شده است، عنوان کرد: هزار و ۵۰۰ واحد آماده بهره برداری وپیش بینی می شود تا دهه فجر هزار و ۵۰۰ واحد دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون برای پنج هزار واحد، متقاضیان شناسایی و به بانک معرفی شده‌اند گفت: نزدیک به چهار هزار و ۷۷۴ واحد عملیات ساخت را شروع  کرده‌اند و سه هزار و ۴۵۰ واحد نیز به مرحله دیوارچینی و نصب اسکلت رسیده‌اندوی افزود تا کنون از مجموع پنج هزار واحد سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک هزار و ۵۰۰ واحد آماده بهره‌برداری گردیده است که در تعدادی از این منازل مردم سکونت پیدا کرده‌اندآسمانی مقدم با بیان اینکه ۵۰۰ واحد نیز از سهمیه کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده بهره‌برداری است اظهار داشت: اختصاص کمک‌های بلاعوض از ویژگی‌های متمایز این واحدهای مسکونی بوده و امسال بابت ساخت 5 هزار واحد 125 میلیارد تومان کمک بلاعوض  200 میلیارد تومان به صورت تسهیلات به صورت قرض الحسنه و سود 5 درصد به استان تزریق می‌شود در صورتی که سال‌های قبل نهایت آمار ساخت مسکن روستایی 1500 تا ۲ هزار و ۵۰۰ واحد بوده است . وی با تاکید بر اینکه ساخت این واحدها به ایجاد مسکن مقاوم در استان کمک کرده است افزود: طبق سرشماری نفوس و مسکن واحدهای مسکونی روستایی که در خراسان جنوبی شناسایی شده‌اند ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد بوده که از این تعداد ۴۶.۱ درصد معادل ۴۱ هزار واحد مستحکم  هستند.مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: اما ۱۲ هزار و ۳۰۰ واحد معادل ۱۳.۹ درصد از مصالح کم دوام و نیمه بادوام استفاده شده که تا حدودی می‌توانند در برابر حواث طبیعی دوام بیاورند و ۴۰ درصد  واحد های روستایی  استان فاقد استحکام لازم هستند که شامل ۳۵ هزار و ۵۰۰ واحد می‌شود.وی گفت: با افتتاح فاز اول مسکن محرومین حدود ۲ هزار واحد به واحدهای مقاوم اضافه می‌شود لذا پیش بینی این است که تا دهه فجر از سهمیه بنیاد مسکن 1500 واحد دیگر به این آمار اضافه شود و تا پایان سال نیز تمامی پنج هزار واحد به بهره‌برداری برسد.وی با تاکید بر اینکه واحدها توسط مردم ساخته شده و بنیاد مسکن حامی و ناظر این ساخت و سازها است اضافه کرد: به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۱۵ ساله به صورت قرض الحسنه و هر واحد تا سقف ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

1398/10/8 11:21 AM1398/10/08
  

مدیرکل محترم روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

 

سلام عليكم

      احتراماً : ضمن آرزوی سعادت و سلامت ، باستحضار مي رساند :

مسئولان بنیاد مسکن پاسخگو در میز خدمت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، مهندس آسمانی مقدم مدیرکل به همراه مهندس تنها معاون عمران روستایی و مهندس یزدانی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان و مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بیرجند با حضور در نمازجمعه شهرستان بیرجند در کنار مسئولین دو نهاد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان استان پاسخگوی مسائل ومشکلات و مردم در پایان نمازجمعه  بودند.

درخواست واگذاری زمین، تغییر کاربری زمین، تسهیلات مسکن محرومان و کمک بلاعوض در مسکن محرومان از مهمترین خواسته‌های مردم در این میز خدمت بود.

مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این نشست رودرو علاوه بر پاسخگویی حضوری دستور پیگیری و رفع مشکل 15 درخواست ارائه شده در حوزه های مختلف را دادند. شایان ذکر است درخواست های مردمی در این نشست میز خدمت پس از بررسی و دستور مدیرکل به بنیاد مسکن شهرستاهای تابعه جهت پاسخگویی ارجاع گردید.

.

1398/10/3 10:36 AM1398/10/03https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0475.JPG
  

​جلسه شورای اطلاع رسانی در خصوص عملکرد رسانه طرح 10000 واحد مسکن محرومین استان با حضور دکتر خوش خبر معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان و مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن استان و مدیران دستگاههای اجرایی در محل استانداری استان برگزار گردید

1398/9/28 11:24 AM1398/09/28
  

مدیرکل محترم روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

 

سلام عليكم

      احتراماً : ضمن آرزوی سعادت و سلامت ، باستحضار مي رساند :

بازدید معاون عمرانی استانداری از روند اجرایی ساخت مسکن محرومین در سطح استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، مهندس میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی به اتفاق مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری ، مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و مسئولین شهرستانی از طرح مسکن محرومین شهرستانهای خوسف ، طبس و فردوس  بازدید کردند.

مهندس میر جعفریان  درحاشیه این بازدید گفت : در پی سفر چند ماه پیش دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استان خراسان جنوبی طرح ساماندهی مسکن محرومین عملیاتی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  بیان کرد: این طرح در قالب 10000 واحد مسکن محرومین  تفاهم نامه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وسازمان مدیریت برنامه ریزی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) تصویب و درحال اجراء می باشد.وی افزود:باید در زمینه تامین مسکن اقشار مستضعف، مدیران با مسئولیت پذیری وارد عمل شده و بر اساس ضوابط و مقررات قانونی، راه های تسهیل در تامین مسکن محرومین را فراهم کنند.

 مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز  گفت: تاکنون در خصوص طرح پنج هزار واحد مسکن محرومان 6 هزار و 214 پرونده تشکیل شده که از این تعداد چهار هزار و 735 پرونده به بانک معرفی شده و برای چهار هزار و 655 واحد عقد قرارداد صورت گرفته است. وی با بیان اینکه تا کنون برای دو هزار و 377 واحد سقف اجرا شده، افزود: سفت کاری و نصب در و پنجره برای یک هزار و 770 واحد نیز به اتمام رسیده و تقریبا یک هزار واحد در مرحله بهره‌برداری رسیده  که بخش اعظمی از متقاضیان در واحدها ساکن شده‌اند.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: امیدواریم با این طرح بسیار بزرگ و کم‌نظیر در حوزه ساخت مسکن روستایی استان خدمت خوبی به مردم روستایی داشته باشیم و مردم نیز نهایت همکاری را برای ساخت منازل مستحکم و مقاوم سازی منازلی که از استحکام کافی برخوردار نیست با همکاران ما داشته باشند.

1398/9/17 11:18 AM1398/09/17
  

مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به همراه مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از مراحل ساخت مسکن محرومین در روستای هج و نج شهرستان بیرجند بازدید نمودند

مهندس آسمانی مقدم در بازدید از واحدهای مسکونی در حال احداث در این روستا گفت: روستای هج و نج از جمله روستاهایی بود که در معرض خالی شدن از سکنه قرار داشت که در سفر آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تابش رئیس بنیاد مسکن کشور کلنگ احداث واحدهای مسکونی آن به زمین زده شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه برای هر تعداد خانوار ساکن دائم در روستا یک واحد مسکونی ساخته شده است گفت: 26 خانوار در روستای هج و نج سکونت دارند که واحدهای مسکونی 25 خانوار آن ساخته یا در حال ساخت است.

 وی با اشاره به اینکه از 25 واحد ساخته یا در حال ساخت، 21 واحد تکمیل و آماده بهره برداری است افزود: از این تعداد 8 واحد 60 متر مربعی و 17 واحد 41 متر مربعی است که به ازای هر واحد بین 60 تا 70 میلیون تومان هزینه شده است.
آسمانی مقدم گفت: علاوه بر این جدول گذاری، شن ریزی و زیرسازی معابر این روستا در طرح هادی و شبکه گذاری گاز و نصب علمک های گاز هم به اتمام رسیده است.
وی افزود: در این سفر یک روزه با هماهنگی استاندار قرار شد ظرف دو یا سه روز آینده اداره آب و فاضلاب روستایی هم شبکه آبرسانی در داخل معابر روستا را انجام دهد تا در مرحله بعد، بنیاد مسکن نسبت به آسفالت معابر و اجرای سنگ فرش معابر با عرض کمتر اقدام کند.
استاندار هم خبر خوشی برای متقاضیان خرید دام با ارز تعادلی داشت و گفت: به متقاضیانی که توانایی خرید دام با ارز تعادلی را داشته باشند به ازای هر خانوار، تسهیلاتی معادل 10 راس دام با خرید ارز تعادلی اعطا می شود .
این دام ها وارداتی از کشور پاکستان و مولد بوده که افراد متقاضی تا 2 سال حق فروش ندارند و تکثیر آنها می تواند منبعی برای پرداخت اقساط تسهیلات باشد.

1398/8/20 08:40 AM1398/08/20
  
1398/8/13 11:39 AM1398/08/13
1 - 30صفحه بعد