ضمیمه ها
  
  
نوشته
  
  
  
  
  

مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به همراه مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از مراحل ساخت مسکن محرومین در روستای هج و نج شهرستان بیرجند بازدید نمودند

مهندس آسمانی مقدم در بازدید از واحدهای مسکونی در حال احداث در این روستا گفت: روستای هج و نج از جمله روستاهایی بود که در معرض خالی شدن از سکنه قرار داشت که در سفر آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تابش رئیس بنیاد مسکن کشور کلنگ احداث واحدهای مسکونی آن به زمین زده شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه برای هر تعداد خانوار ساکن دائم در روستا یک واحد مسکونی ساخته شده است گفت: 26 خانوار در روستای هج و نج سکونت دارند که واحدهای مسکونی 25 خانوار آن ساخته یا در حال ساخت است.

 وی با اشاره به اینکه از 25 واحد ساخته یا در حال ساخت، 21 واحد تکمیل و آماده بهره برداری است افزود: از این تعداد 8 واحد 60 متر مربعی و 17 واحد 41 متر مربعی است که به ازای هر واحد بین 60 تا 70 میلیون تومان هزینه شده است.
آسمانی مقدم گفت: علاوه بر این جدول گذاری، شن ریزی و زیرسازی معابر این روستا در طرح هادی و شبکه گذاری گاز و نصب علمک های گاز هم به اتمام رسیده است.
وی افزود: در این سفر یک روزه با هماهنگی استاندار قرار شد ظرف دو یا سه روز آینده اداره آب و فاضلاب روستایی هم شبکه آبرسانی در داخل معابر روستا را انجام دهد تا در مرحله بعد، بنیاد مسکن نسبت به آسفالت معابر و اجرای سنگ فرش معابر با عرض کمتر اقدام کند.
استاندار هم خبر خوشی برای متقاضیان خرید دام با ارز تعادلی داشت و گفت: به متقاضیانی که توانایی خرید دام با ارز تعادلی را داشته باشند به ازای هر خانوار، تسهیلاتی معادل 10 راس دام با خرید ارز تعادلی اعطا می شود .
این دام ها وارداتی از کشور پاکستان و مولد بوده که افراد متقاضی تا 2 سال حق فروش ندارند و تکثیر آنها می تواند منبعی برای پرداخت اقساط تسهیلات باشد.

1398/8/20 08:40 AM1398/08/20
  
1398/8/13 11:39 AM1398/08/13
  

باسمه تعالی

پدافندغیرعامل یکی از راهبردهای اساسی مصون سازی کشور از تهدیدات دشمنان و حفظ سرمایه های نظام در جهت نیل به توسعه پایدار و حراست همه جانبه از دارایی های ایران اسلامی است.

پدافندغیرعامل مجموعه ای از اقدامات غیر مسلحانه است که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی ،تجهیزات ، تأسیسات ،سرمایه ها، اسناد و... در مقابل عملیاتی خصمانه دشمن و یا بلایای طبیعی می گردد.

در قرن بیست و یکم این موضوع به عنوان یک موضوع راهبردی مهم در صدر برنامه های کشورهای قدرتمند دنیا قرار گرفته است و در حال حاضر عمده ترین هدف پدافند غیرعامل ایمن سازی و کاهش آسیب به زیر ساخت های مورد نیاز مردم است.

گستره ی پدافندغیرعامل بر اساس نیازهای کشور بسیار پهناور است و شامل حوزه های مختلف در کشور می شود.

ایجاد زیرساخت ها و فرهنگ سازی هدفمند و گسترده در خصوص پدافندغیرعامل یکی از رسالت های سنگین امروز دولت مردان و تمامی کسانی است که می توانند نقشی دراین رابطه ایفا نمایند.

نگاه بلند و ژرف اندیشی رهبری معظم انقلاب اسلامی و فرمایشات ایشان مبنی بر اینکه (( پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است ، از درون ما را مصون می کند. پدافند غیرعامل یک اصل خواهد بود، برای همیشه نه برای یک مقطع خاص)) حاکی از نقش، اهمیت و جایگاه این مقوله در مصون سازی و فراهم نمودن بستر امن توسعه پایدار است.

در آستانه هفته پدافندغیرعامل لازم است بار دیگرتبیین اهداف مختلف این راهبرد اساسی و اهمیت فرهنگ سازی و نهادینه شدن پدافندغیرعامل در جامعه مورد تاکید بیشتری قرار گیرد. یقیناً بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  به عنوان بستری بسیار مناسب می تواند نقشی اساسی در این راستا ایفا نماید.

در پایان ضمن گرامی داشت این هفته لازم می دانم از تلاش های تمامی همکاران در این رابطه تقدیر و تشکر نموده و توفیقات همگان را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

1398/8/6 10:50 AM1398/08/06https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/10571_328.jpg
  

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، ۱۰ طرح هادی روستایی با اعتبار بیش از ۱۸ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری و با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  و هیات همراه در استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی در آیین بهره برداری همزمان10 طرح‌هادی روستایی در این استان که در روستای محمودآباد از توابع شهرستان بیرجند برگزار شد گفت: این طرح‌ها در روستاهای محمود آباد بیرجند، دهشیب سربیشه، آبگرم و آواز درمیان، دستگردان، کریم‌آباد و غنی‌آباد شهرستان طبس، روستای کریم‌آباد خوسف و روستای روشک  و اسفشاد قاینات اجرا و تکمیل شده است.

علی اصغر آسمانی مقدم ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها 4 هزار و ۲۹۴ مترمربع سنگ فرش و جداسازی معابر، ۲ هزار و ۲۴۶ متر طول جدول‌گذاری به منظور هدایت آب‌های سطحی، ۱۲۳ مترمکعب دیوار سنگی، ۵۹ هزار و ۳۷۱ مترمربع زیرسازی معابر و ۵۵ هزار و ۷۷ مترمربع آسفالت معابر انجام شد

1398/7/22 10:04 AM1398/07/22
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با ۱۵ مهر روز روستا و عشایر با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  و هیات همراه و مسئولان کشوری . استانی، ۶۸ هزار و هفتصدمین  جلد سند مالکیت روستایی و شهری در روستای محمودآباد بیرجندبه نیابت از روستاها و شهرهای زیر 25000 نفر جمعیت استان  تحویل مالکین گردید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی  در این مراسم اظهار داشت:  این اسناد مالکیت در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت  و به نمایندگی در روستای محمودآباد بیرجند واگذار شد. در راستای برنامه های مختلف توسعه تاکنون 68700 جلد سند ماکیت شهری و روستاییصادر گردیده است که روستاها شمول این طرح 500 روستا و تعدا شهرها نیز 26 شهر می باشد وی همچنین گفت: همزمان با این مراسم  آیین بهره برداری از مطالعات ۴۲ طرح هادی روستایی که اعتبار تهیه آنها ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است، رونمایی شد.

1398/7/22 10:10 AM1398/07/22
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مهندس تابش همزمان با ۱۵ مهر روز روستا و عشایر در روستای محمود آباد بیرجند گفت: براساس توافق این بنیاد با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت واحدهای مسکن روستایی معیشت محور مورد حمایت بنیاد مسکن قرار می‌گیرد.

مهندس تابش در آیین بهره برداری از طرح‌های هادی روستایی در خراسان جنوبی که همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به این استان انجام شد افزود: براساس این تفاهم‌نامه‌ها قرار است در کنار تسهیلات احداث و بازسازی واحدهای مسکن روستایی بنیاد مسکن، وزارتخانه‌های یادشده با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی زمینه رونق اقتصادی و تامین معیشت روستاییان در بخش‌های مختلف را فراهم کنند.

وی همچنین از تامین اعتبار ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات احداث و بازسازی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی سراسر کشور در سال جاری خبر داد و گفت: به هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به صورت آسان و بدون وثیقه‌های سنگین پرداخت می‌شود.

وی گفت: در این راستا تاکنون ۵۰ هزار واحد مسکن روستایی قرارداد منعقد شده و بقیه در دست اقدام است که بنیاد مسکن در کنار احداث و نوسازی مسکن با متراژ ۵۰ تا ۸۰ متر مربع در تهیه نقشه ساخت هم با روستاییان همکاری می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌هایی نیز بین این بنیاد و سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای تامین مسکن مددجویان زیرپوشش آنها منعقد شده و کمیته امداد برای ۲۰ هزار واحد تاکنون قرارداد منعقد کرده است.

مهندس تابش در پایان مراسم ابراز داشت: با بحث و بررسی‌های انجام‌شده به دنبال توسعه صنایع دستی و احداث واحدهای معیشت‌محور هستیم که این امر برای اولین بار به‌صورت پایلوت از روستای محمودآباد بهدان آغاز می‌شود تا بتوانیم خانه و کارگاهی معیشت‌محور داشته باشیم.

1398/7/22 10:11 AM1398/07/22
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، ۳۳ هزار و چهارصد و بیستمین واحد مسکونی خراسان جنوبی که از محل تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی احداث گردیده همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری و با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  و هیات همراه به نمایندگی از سایر واحدها در روستای بهلگرد شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.

مهندس آسمانی مقدم گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی ۶ هزار و ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده که سه هزار و ۴۰ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات و بقیه سهم آورده متقاضیان است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: تاکنون ۴۲ هزار و ۹۷۳ متقاضی مسکن در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان در بانک‌های عامل انعقاد قرارداد کرده‌اند که چهار هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه روستایی به آنها پرداخت خواهد شد .

درادامه معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به طرح احداث مسکن محرومین روستایی اظهار داشت: در این طرح ساخت ۱۸ هزار و ۴۴۰ واحد برای چهار استان در نظر گرفته شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این طرح در همه استان‌ها آغاز شده است گفت: در استان‌هایی که کار از سال گذشته آغاز شده بنا داریم تا پایان سال ، ساخت این واحدها را به اتمام برسانیم و آنهایی که امسال کار را آغاز کرده‌اند تا سال بعد تمام می‌شود.

مهندس مهدیان اضافه کرد: برای ساخت این واحدها ۴۰ میلیون تومان از محل تسهیلات مسکن روستایی با پنج درصد کارمزد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی دولت و حساب 100 امام (ره) در نظر گرفته شده است.

1398/7/22 10:13 AM1398/07/22
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با هفته دولت مراسم تجليل از کارمندان نمونه شهرستان با حضور فرماندار ،امام جمعه، جمعي از مسئولين و کارمندان شهرستان در محل سالن نور برگزار شد.
 بیکی فرماندار نهبندان  ضمن تبريک هفته دولت و گراميداشت ياد و خاطره شهيدان انقلاب اسلامي شهيد رجايي و باهنر متن تبريك به مناسبت روز كارمند اظهار نمود : كارمندان در هر بخش و قسمتي كه مشغول به كار مي باشند بايد دغدغه اين را داشته باشند كه بتوانند گرهي از مشكلات مردم را برطرف كنند. 

 در ادامه مهندس کلانتری مدیر بنیادمسکن شهرستان  به نمایندگی از شورای اداری به ایراد سخنرانی پرداخته و توضيحاتي را  در خصوص خدمات رساني به مردم ، ويژگي‌هاي كارمند نمونه و صفات  آن همچنین راهکار های توسعه از رهگذر مشارکت ، خلاقیت و تلاش و انگیزه ارائه نمودند .

 در پایان مراسم با حضور  جناب آقای مهندس بیکی فرماندارمحترم شهرستان  ،امام جمعه معزز، روسای ادارات و کارمندان برگزیده ادارات ، در سالن نور شهرستان نهبندان برگزار گردید از آقای مهندس محمدعلی زنگویی کارمند نمونه بنیادمسکن انقلاب اسلامی شهرستان نیز تجلیل شد.

1398/6/14 10:45 AM1398/06/14
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، در ششمين روز از هفته دولت حسيني معاون توسعه مديريت و منابع استانداري خراسان جنوبي به همراه مهندس بيكي فرماندار شهرستان نهبندان ، حاج اقای خزاعی آمام جمعه محترم شهرستان ، خانم خواجوی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی  و جمعي از مديران استاني و شهرستاني از غرفه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهبندان در نمايشگاه دستاوردها و توانمنديهاي شهرستان دیدن نمودند.

1398/6/14 10:49 AM1398/06/14
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با توجه به سفره دو روزه استاندار خراسان جنوبی به  شهرستان بشرویه  ،بازدیدی با حضور مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی  استانداری استان ، فرماندار شهرستان ، مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن استان و تعدادی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و شهرستان  از مراحل اجرای طرح هادی روستای خدا آفرید شهرستان بشرویه  صورت پذیرفت.

استاندار خراسان جنوبی در این بازدید با اشاره به اقدامات صورت گرفته از فعالیتهای بنیاد مسکن در عمران و آبادانی روستاهای سطح استان و شهرستان تقدیر و اجرای این طرح ها را در توسعه و ارتقاء سطح زندگی روستائیان بسیار موثر و بنیادین دانستند.

مهندس معتمدیان  افزود: عمران و توسعه روستایی از برنامه های اولویت دار دولت بوده و در اجرای طرح هادی و یا مقاوم سازی واحدهای مسکونی در کنار بنیاد مسکن به عنوان متولی این امر هستیم.

دراین بازدید مهندس آسمانی مقدم ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای این پروژه اظهار داشت:  مبالغ هزینه شده دراین روستا را تا پایان سال 1397 مبلغ 2520 میلیون ریال به شرح آیتمهای اجرای رخ بام  650 متر ،اجرای کاهگل  1850 متر مربع ، ازاره آجری   295 متر  ،ازاره سنگی    410 متر ، قاب گچی  970 متر  ،کانیوو دفع آبهای سطحی  352 متر  و بهسازی ایوان 5 مورد و غیره می باشد .

1398/4/11 07:40 AM1398/04/11
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پیرو سفرمهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی به شهرستان بشرویه ، نشست صمیمی مدیران بنیاد مسکن استان با مردم شهرستان بشرویه در قالب میز خدمت در محل مصلی نمازجمعه شهر بشرویه  با حضور مهندس آسمانی مقدم مدیرکل محترم بنیادمسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، مهندس تنها معاونت محترم عمران روستایی ، مهندس دوست آبادی مسئول دفتر نمایندگی   بنیادمسکن انقلاب اسلامی مستقردر شهرستان تشکیل گردید.

مهندس آسمانی مقدم هدف از  تشکیل جلسه میز خدمت در مصلای نمازجمعه را دیدار چهره به چهره  و ارتباط بی واسطه مدیرکل و مسئولین بنیادمسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی  با  مردم ، رسیدگی و بررسی درخواست ها و مشکلات آنها از نزدیک عنوان نمودند . مهندس آسمانی مقدم افزودند  مسوولان در رده‌ها و مسوولیت‌های مختلف وظیفه خدمت‌رسانی و رسیدگی به امورات مردم را دارند تا با کاستن از دغدغه‌ها و حل مشکلات آنها مسیر همواری برای زندگی آنها ترسیم کنند از این رو پرداختن به مصائب و مشکلات مردم همواره باید در اولویت کاری مدیران باشد.

وی افزود: ما نیز بسیار مفتخریم که امروز توفیق حضور میان نمازگزاران نماز جمعه را داشتیم و مجموعه خانواده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تمام تلاش خود را جهت خدمت صادقانه به شهروندان خواهد کرد

1398/4/11 07:42 AM1398/04/11
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مهندس بیکی فرماندار شهرستان نهبندان به همراه مهندس صادقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری به صورت سرزده از  ستاد ویژه  طرح مسکن محرومین که در محل بنیاد مسکن شهرستان تشکیل شده است بازدید نمودند. در این دیدار مهندس کلانتری مدیر بنیاد مسکن شهرستان ضمن معرفی کارکرد حوزه های مختلف بنیاد و توضیحات پیرامون روندها در انجام تکالیف مربوط به مسئولیت های محوله گزارشی از طرح مسکن محرومین شهرستان و آخرین اقدامات صورت گرفته ارائه نمود،  در ادامه مهندس بیکی ضمن عرض خداقوت ، از  مدیر و پرسنل بنیادمسکن شهرستان که با کار جهادی شبانه روزی در پیشبرد اهداف متعالی بنیاد بویژه طرح مسکن محرومین بی دریغ تلاش می نمایند تشکر نمود همچنین دستور داد معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان پیگیری نموده  و به کلیه دستگاههای ذیربط ابلاغ نماید که این طرح را در اولویت کاری خود برای همکاری موثر با بنیاد مسکن شهرستان قرار دهند.

1398/4/11 07:46 AM1398/04/11
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی اولین جلسه برنامه ریزی اجرای طرح مسکن محرومین شهرستان نهبندان با حضور مهندس بیکی فرماندار شهرستان نهبندان، بخشداران ، مهندس کلانتری مدیر بنیاد مسکن شهرستان و مدیران بانک های  عامل شهرستان و سایر  اعضای شرکت کننده در محل دفتر فرماندار برگزار گردید . کلانتری مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهبندان در این جلسه ضمن اشاره به سفراواخر سال گذشته دکتر نوبخت به خراسان‌جنوبی که مقرر شد 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان احداث شود که از این تعداد سهم بنیاد مسکن استان پنج هزار واحد مسکونی و سهم بنیاد شهرستان 500 واحد تعیین شده است. که ساخت واحد های مسکونی در شهرستان  با همکاری بهزیستی تا دهه فجر سال ۹۸  بایستی به مرحله  بهره‌برداری و به نیازمندان در روستاهای شهرستان تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه این طرح در حال حاضر در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرا می‌شود، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان از تمام ظرفیت موجود استفاده کرده تا اجرای طرح نتیجه مطلوبی در بر داشته باشد. و خواستار تشکیل جلسات منظم برای پیگیری ساخت واحدهای مسکونی محرومین در شهرستان نهبندان شد .

مهندس بیکی نماینده عالی دولت نیز دراین خصوص خاطر نشان کرد : با توجه به این که شهرستان نهبندان نسبت به شهرستانهای استان کمتر توسعه یافته است و در روستاها شرایط مردم بسیار نامناسب می باشد و از وضعیت خوبی برخوردار نمی باشند از همه بانکهای عامل شهرستان خواسته می شود که در خصوص اعطاء تسهیلات به متقاضیان با ضمانت سفته زنجیره ای همکاری و هماهنگی های لازم انجام گیرد .  فرماندار شهرستان نهبندان تصریح کرد : بخشداران مرکزی و شوسف با همکاری بنیاد مسکن  و بهزیستی و ... اطلاع رسانی لازم را در این خصوص بر اساس اولویت بندی در نظر بگیرند و شناسایی افراد انجام گیرد . وی در ادامه از دهیاران وشوراهای اسلامی خواست که نهایت همکاری را در جهت شناسایی افراد نیازمند و کمک به پیشبرد اهداف طرح داشته باشند .

1398/4/2 05:50 AM1398/04/02
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی جلسه کارگروه اجرای طرح مسکن محرومین شهرستان سربیشه با حضور فرماندار شهرستان سربیشه ، مهندس آسمانی مقدم مدیرکل ومهندس دائمی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان ، بخشداران ، مدیر بنیاد مسکن شهرستان و مدیران بانک های  عامل شهرستان و سایر  اعضای شرکت کننده در محل دفتر فرماندار برگزار گردید .

مهندس آسمانی‌مقدم در جلسه کارگروه مسکن شهرستان سربیشه اظهار داشت: کار ساخت 5 هزار واحد در سطح استان آغاز شده که در این طرح 40 میلیون تومان تسهیلات یارانه‌دار با سود 5 درصد و 15 میلیون تومان به صورت بلاعوض به متقاضیان ساخت مسکن پرداخت می‌شود ، که در صورت تخصیص صدردی اعتبارات سازمان برنامه و بودجه  کشور تا سقف 25 میلیون تومان قابل افزایش می باشد  .وی افزود: از این سهمیه 600 واحد به شهرستان سربیشه اختصاص داده شده که باید هرچه زودتر کار ساخت مسکن آغاز شود و  تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این امر پای کار آمده و در صورت عدم جذب تسهیلات، این سهمیه برگشت خواهد کردمدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و تسهیلات بلاعوض با این حجم و تعداد یک موضوع کم نظیر است و مردم و مسئولین باید بیش از پیش برای ساخت این منازل همت کنند. مهندس آسمانی‌مقدم با بیان اینکه حدود هفت هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان غیر مقاوم است خواستار مشارکت کامل مردم و دستگاهای اجرایی برای تحقق این طرح شد.وی با بیان اینکه بانک‌های عامل در این طرح موظف شدند که تا حد امکان با متقاضیان تسهیلات بانکی تعامل داشته باشند گفت: بانک‌ها باید در صورت عدم داشتن ضامن معتبر از سوی متقاضیان به صورت ضامن زنجیره‌ای اقدام کنند.مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه این طرح در حال حاضر فقط در روستاها انجام می‌‌شود گفت: در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت نیز در حال حاضر تسهیلات قرض الحسنه 40 میلیون تومانی به اشخاصی که تاکنون از وام مسکن استفاده نکرده باشند پرداخت می‌شود.

فرماندار شهرستان سربیشه نیز در این جلسه خواستار جدیت بخشداران دهیاران و شوراهای اسلامی برای آگاه سازی و توجیه مردم برای استفاده از این تسهیلات شد.فلاحی خواستار ارائه گزارش هفتگی از سوی دستگاهای اجرایی برای اجرای این طرح ویژه در شهرستان سربیشه شد.

1398/4/2 05:54 AM1398/04/02
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با حضور مهندس کريمي فرماندار شهرستان قائنات ، مهندس آسماني مقدم مديرکل و مهندس یزدانی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان، مهندس نوروزي معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري، بخشداران و ديگر مسئولين ذيربط، جلسه شوراي مسكن شهرستان قائنات در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار گرديد.

فرماندار قائنات در جلسه شورای مسکن شهرستان ضمن سپاس از زحمات بی شائبه استاندار محترم در خصوص پيگيري ساخت ۱۰ هزار واحد مسکوني براي محرومين اين استان، اظهار داشت: يك اتقاق ارزشمند و مباركي در استان شاهديم و آن اينكه پيرو سفر پربركت جناب آقاي دكتر نوبخت رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و موافقت با ساخت ۱۰ هزار واحد مسكوني براي محرومين استان بوده ايم كه مهمترين و اولويت اول سال جاري فرمانداري و همه اعضاي شوراي مسكن، بخشداران، دهياران و شورا هاي اسلامي نیز تحقق ساخت مسكن براي محرومين مي باشد.مهندس کریمی در ادامه، بيان داشت: از مجموع ۴۹ هزار واحد مسکوني روستايي كم استحكام و يا بدون استحكام، ۲۰ درصد در شهرستان قائنات مي باشد. لذا با توجه به اينكه در اين شهرستان تا كنون شاهد زلزله هاي ويرانگر و مرگباري بوده ايم؛ همه بايد كمك كنند تا اين اقدام ارزشمند، يعني ساخت مسكن براي محرومین، در اين شهرستان نيز تحقق يابد.

مهندس آسمانی مقدم درادامه این جلسه  بیان کرد: از مجموع تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در استان، پنج هزار واحد سهم‌بنیاد مسکن و پنج هزار واحد سهم کمیته امداد است.وی با بیان اینکه پنج هزار واحد سهم بنیاد برای افراد عادی و تحت پوشش نهادهای حمایتی به استثناء کمیته امداد است، افزود: این طرح در طول تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر و نادر است. مهندس آسمانی مقدم بیان کرد:  از سال 84 تاکنون بنیاد مسکن استان برای احداث ۳۹ هزار و ۳۵۶ واحد مسکونی با بانک‌ها انعقاد قرارداد کرده که به ۳۲ هزار و ۸۲۰ واحد از روستاییان و شهرهای زیر 25 هزار نفرجمعیت تسهیلات کامل پرداخت شده است.وی با بیان اینکه این طرح در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرا می‌شود، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان از تمام ظرفیت موجود استفاده کرده تا اجرای طرح نتیجه مطلوبی بدهد.مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: ستاد ویژه برای بررسی ساخت واحدهای مسکونی در تمام شهرستان‌های استان تشکیل شده است.وی خواستار تشکیل کمیته پیگیری ساخت واحدهای مسکونی محرومین در شهرستان قاین شد و افزود: همچنین خواستاریم در روند صدور پروانه ساخت واحدها تسریع شود. مهندس آسمانی مقدم خواستار تسریع در پاسخگویی استعلام‌های لازم شد و اظهار کرد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با استفاده از ضامن زنجیره‌ای مصوب هیئت دولت همکاری کنند.وی با بیان اینکه بانک‌ها افراد مسن را در پرداخت تسهیلات پذیرش ندارند، افزود: این افراد جزئی از نظام بوده و از خدمات تسهیلات سهم دارند بنابراین می‌طلبد بانک‌ها همکاری کنند.مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی افزود: افرادی در شهر ساکن بوده و تمایل سکونت در روستا دارند بنابراین خواستاریم مجوز استفاده از واحدها برای این افراد داده شود.  
1398/4/2 05:56 AM1398/04/02
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی جلسه شوراي مسکن شهرستان با حضور عرب شاهي فرماندار شهرستان زيرکوه،مدير كل بنياد مسكن استان،معاون هماهنگي و امور عمراني فرماندار ،بخشداران تابع و ديگر اعضا در محل فرمانداري برگزار شد.

عرب شاهی فرماندار زیرکوه ضمن خوشامدگویی و با توجه به نامگذاری سال جاري به رونق توليد افزود: اين طرح نه تنها در مقاوم سازي ونوسازي مسکن در شهرستان کمك خواهد كرد بلكه رونق در بازار و اقتصاد شهرستان را تحت تأثير مثبت قرار خواهد داد.

 وی در ادامه بیان کرد: دهياران و بخشداران موظفند حداقل سرانه سهم هرروستا را اخذ و عملياتي نمايند تا مردم بخصوص محرومین طعم ‌شیرين اهتمام و تلاش استاندار محترم را در بوجود آوردن اين امکان ارزشمند احساس کنند.

آسمانی مقدم مدیر کل بنياد مسکن استان نيزدر اين جلسه بيان كرد: از ۵ هزار واحد مسكن سهم بنياد مسكن استان است كه با توجه به شاخص‌هاي توزيعي سهم شهرستان زیرکوه بالغ بر 350 واحد است و در صورت اجرايي شدن ۱۰۰ درصد سهميه شهرستان با توجه به شناور بودن سهميه امكان افزايش وجود دارد.مهندس آسمانی مقدم بیان کرد: با توجه به تفاهم نامه سازمان بودجه کشور،  میانگین زیربنا این واحدها در میزان ۵۰ متر می باشد.

مهندس آسمانی مقدم بیان کرد: در سال جاری هشت بانک عامل در خراسان جنوبی برای توزیع تسهیلات واحدهای مسکونی روستایی همکاری می‌کنند. شایان ذکر است: در این جلسه مقرر شد کميته پيگيري ساخت واحدهاي مسكن محرومين شهرستان تشكيل و روند اجرايي طرح بصورت مرتب ارزيابي گردد.

1398/4/2 05:59 AM1398/04/02
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی جلسه شوراي مسکن شهرستان نهبندان  با حضورمهندس بیکی فرماندار شهرستان نهبندان ، مهندس آسمانی مقدم مدير كل ومعاون مسکن شهری بنياد مسكن استان، مدیربنیاد مسکن شهرستان ، بخشداران تابع و ديگر اعضا در محل فرمانداري برگزار شد.

مهندس بیکی فرماندار شهرستان نهبندان ضمن خوشامدگویی به حاضرین و مهمانان دراين جلسه که با محوريت موضوع طرح مسكن محرومين برگزار گرديد به دليل تلاش هاي بي وقفه از  مجموعه بنياد مسكن تشكر نمود و از همه دستگاههاي اجرايي خواست تا با تمام توان و ظرفيت خود در راستاي تحقق اهداف متعالي طرح تلاش نمايند همچنين با توجه به ظرفيت مناسب ايجاد شده خواستار آن شد كه بانك هاي عامل در موضوع ضمانت براي اعطاء تسهيلات متقاضيان بر اساس قانون عمل نمايند. فرماندار نهبندان تاکید کرد: دهیاران و بخشداران شرایط اجرای این طرح را با حضور در سطح بخش‌ها و روستاها به مردم اطلاع رسانی کنند.
 
در ادامه امام جمعه نهبندان ضمن ارزنده خواندن طرح ساخت 10000 واحد مسکن محرومین در این استان خواستار تسهیل در روند خانه دار شدن مردم شریف شهرستان در شهر و روستا شد و خواست که موضوع مسکن جوانان ويژه مورد توجه و پيگيري قرارگيرد.

 در ادامه مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن استان  مطالب مهمی در باب طرح مسکن محرومين استان بيان نمود و گفت که مسئولين شهرستان از اين رهگذر ميتوانند با تعامل و همكاري خود زمينه ساز تحولي بزرگ در ايجاد اشتغال وابسته به بخش مسكن، و تامين مسكن مناسب و مقاوم افراد نيازمند وهمچنین ایجاد تحول در بخش تولید  شوند همچنين وی افزود در طرح مذكور به متقاضيان طرح علاوه بر 40 میلیون تومان تسهيلات بانكي کم بهره  از ۱۵۰ ميليون ريال تا  ۲۵۰ ميليون ريال بلاعوض پرداخت ميشود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: در زمینه احداث مسکن محرومان  500 واحد سهمیه به شهرستان نهبندان اختصاص یافته است که امیدواریم با اجرای این طرح گامی مهمی در زمینه استحکام واحدهای روستایی شهرستان برداشته شود.وی از بانک‌های عامل خواست با توجه به مصوبه هیأت محترم  وزیران تسهیلات را به افراد متقاضی براساس سفته زنجیره‌ای پرداخت کنند.

1398/4/2 06:02 AM1398/04/02
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با حضور مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  ، مدیرکل بنیاد مسکن استان ، فرماندار شهرستان بشرویه و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی  عملیات بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در سیل فروردین 98 خراسان جنوبی  آغاز شد

در ابتدای این مراسم مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از ارزیابی خسارت ناشی از سیل به 526 واحد مسکونی در روستاهای سطح استان از سیل فروردین ماه 98 خبر داد و گفت:  نخستین واحد های احداثی مسکونی در روستای بندان شهرستان بشرویه  عملیات اجرایی آن آغاز می گردد.

وی با بیان اینکه تعداد 245 واحد احداثی و 281 واحد تعمیری هستند، تصریح کرد:  با آغاز عملیات بازسازی و تعمیر واحدهای خسارت‌دیده نسبت به تکمیل آن اهتمام بیشتری صورت می‌گیرد.

درحاشیه این مراسم مهندس  معتمدیان استاندار خراسان جنوبی گفت: به دنبال سیل فروردین به تعدادی از روستاهای استان خسارت وارد شد که کمک رسانی اولیه امدادی با بسیج قابلیت های استان در دستور کار قرار گرفت. وی با بیان این که پس از وقوع سیل، برآورد خسارت ها در کمترین زمان انجام و به وزارت کشور منعکس شد، افزود: خراسان جنوبی با این انعکاس موفق به کسب مصوبه دولت شد. به گفته وی، اولویت با اسکان مردم است به همین دلیل قبل از ابلاغ اعتبار به استان با تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کار ساخت و ساز منازل آغاز شد. وی، از آغاز ساخت و ساز در مناطق سیل زده استان خبر داد و افزود: 245 منزل در 68  روستای استان دچار آسیب جدی شدند. به گفته وی در روستای بندان شهرستان بشرویه بیشترین خسارت را داشتیم طوری که ۱۴ واحد100 درصد تخریب شد که در برنامه است تا دهه فجر امسال این واحدهای مسکونی به بهره برداری برسد.

1398/3/9 12:20 PM1398/03/09
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی   مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  ، مدیرکل بنیاد مسکن استان ، فرماندار شهرستان بشرویه و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی  از واحد های در حال ساخت تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه (طرح 5000 واحد مسکن محرومین ) خراسان جنوبی در روستای نیگنان شهرستان بشرویه بازدید کردند. 

در این بازدید مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه تأمین 5هزار واحد مسکونی از 10هزار واحد تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه  با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  می باشد ،گفت: به منظور بررسی دقیق کارها برای ساخت این واحدها در تمام شهرستانها ستاد ویژه ای تشکیل شده است.

مهندس آسمانی مقدم افزود: طبق اطلاعات آماری سال95، کل واحدهای مسکونی  روستایی استان 88هزار و 835واحد تعیین شده که از این تعداد 49هزار و 345واحد غیرمقاوم و 32هزار و 500واحد نیاز به مقاوم سازی دارند.

وی گفت: تاکنون هزار و 65خانوار واجد شرایط در بنیاد مسکن شناسایی شده اند که از این تعداد 529فقره پرونده تشکیل شده و239 خانوار به بانک ها معرفی شده اند و تاکنون برای 66 واحد موفق به عقد قرارداد با بانک ها شدند.

آسمانی مقدم افزود: از این تعداد عملیات اجرایی 33 واحد آغاز شده است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مسکن محرومان یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که سال ها در استان مطرح بوده اما با پیگیری های و همراهی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ساخت  10 هزار واحد مسکونی محرومان در استان محقق شد که باید بهترین استفاده از این ظرفیت شود.

1398/3/9 12:21 PM1398/03/09
  

گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی جلسه هماهنگی ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومان در روستاهای طبس  با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان ،معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان  ، مدیر بنیاد مسکن شهرستان طبس ، سرپرست فرمانداری شهرستان طبس و بخشدار شهرستان  طبس در محل فرمانداری برگزار شد.

مهندس آسمانی مقدم مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این جلسه با ارائه گزارش و تشریح طرح ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه محرومان اظهار کرد: احداث پنج هزار واحد از این طرح به بنیاد مسکن و بقیه به کمیته امداد امام خمینی )ره( ابلاغ شده است. وی افزود: شروع عملیات اجرایی این واحدها با توجه به تخریب گسترده منازل در روستاها در سیلاب های اخیر طبس، از اولویت های کاری اصلی این نهاد در سال پیش روست. علیرضا خلیلی سرپرست فرمانداری ویژه طبس نیز ابراز امیدواری کرد، با توجه به نگاه ویژه استاندار به محرومان و روستاهای محروم منطقه، با ساخت واحدهای مقاوم در برابر زلزله و با ارائه تسهیلات مناسب در روستاهای شهرستان، آرزوی تامین مسکن مقاوم در برابر زلزله و دارای استانداردهای ساختمانی به لحاظ شرایط فنی برای همه محرومان طبس فراهم شود.

1398/3/9 12:23 PM1398/03/09http://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0680.JPG
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی مدیرکل، معاونین، کارکنان بنیاد مسکن   بمناسبت فرارسیدن دهه حساب 100 امام و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دیدار محمد صادق معتمدیان استاندار  خراسان جنوبی رفتند.

در ابتداي اين ديدار مهندس آسمانی مقدم مديرکل بنياد مسكن استان ضمن عرض تبريك سال جدید و اشاره به پيام تاريخي حضرت امام خميني(ره) در خصوص تاسيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي به آمار و عملكرد بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان در زمينه اجراي طرح هاي هادي و احداث مسكن روستايي و شهري و سند دار كردن املاك روستايي و مسکن محرومین وانجمن خیرین مسکن ساز پرداخت.

استاندار خراسان جنوبی در این دیدار با بیان اینکه بنیاد مسکن در راستای تامین مسکن برای محرومین و نیز بهسازی روستاها و حاشیه شهرها اقدامات جدی و اساسی صورت داده است گفت : یکی از دستگاههای برتر استان که در چند ماه اخیر در بخش های مختلف خدمات ارزشمندی ارائه کرده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است.

محمد صادق معتمدیان افزود در 40 سال اخیر ماموریت های بنیاد مسکن هر روز بیشتر شده  است گفت : این امر بیان گر دلسوزی ، تعهد تخصص و توانمندی های بنیاد مسکن و نیروهای شاغل در این نهاد مقدس است .

استاندار به سفر اخیر دکتر نوبخت به استان و انعقاد تفاهمنامه بنیاد مسکن ، کمیته امداد وسازمان برنامه و بودجه کشور به منظور احداث 10 هزار واحد مسکونی در استان اشاره کرد و افزود : امید است این امر که اقدامی کم نظیر در استان و کشور است هرچه سریعتر وارد مرحله اجرا شود

وی با بیان اینکه  علی رغم کارهای انجام شده،کارهای انجام نشده و فراوانی در استان وجود دارد ، افزود : همه باید تلاش کنند تا با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و بکارگیری توانمندی های استان در بخش های مختلف در جهت محرومیت زدایی و رونق اقتصادی در استان اقدامات لازم به انجام برسد.

در پایان جلسه استاندار خراسان جنوبی با  اهدای لوح سپاس ضمن تبریک دهه حساب 100  از زحمات مهندس آسمانی مقدم و پرسنل بنیاد مسکن استان  در راستای بهسازی و باسازی مسکن روستایی و خدمت به محرومین تشکر و قداردانی نمودند.

1398/1/22 09:45 AM1398/01/22
  

به گزارش روابط عمومي اداره كل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، مدیرکل، معاونین، کارکنان بنیاد مسکن و اعضای انجمن خیرین مسکن ساز استان بمناسبت فرارسیدن دهه حساب 100 امام و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دیدار آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی رفتند.

آسمانی مقدم مدیرکل این نهاد در ابتدای این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبان و ولادت با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار،  گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این نهاد انقلابی در زمینه‌های بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، صدور سند مالکیت روستایی و شهری، اجرای طرح هادی روستاها، احداث مسکن شهری و روستایی و مسکن محرومان ارائه کرد.ایشان تاکید کرد این مهم با همت و تلاش مسئولین، سازمانها و نهادهای مختلف محقق گردیده و انشالله با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت.

در ادامه آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبریک ایام ولادت با سعادت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل و امام سجاد (ع)  اظهار داشتند:آرمان‌های امام آرمان‌های اسلامی است، و کرامت و آزادی انسان در سرلوحه کار امام بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از استقلال‌های خانوادگی داشتن منزل است، افزود: از نظر قانونی هم دولت باید این تصدی را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: متأسفانه در ۵ سال اخیر آنچه مربوط به وزارت مسکن بود بسیار نارضایت‌بخش بوده است.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن به عنوان متولی در واگذاری زمین به صورت قانونمند و در عین حال با سهولت اقدامات لازم را انجام و پیگیری کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی کارها بخشنامه‌ای ابلاغ می‌شود که باید در استان‌ها اجرا شود، گفت: باید مشکلات را حین اجرا ملاحظه کرد و برای اصلاح قوانین و مقررات پیشنهاد داد.

آیت الله عبادی افزود: آنچه در تسهیل زندگی مردم به خصوص در مناطق کویری و مرزی کمک می‌کند مورد توجه قرار گیرد و به افرادی که با این سختی‌ها درگیر هستند باید امتیاز داد.

وی با تاکید بر اینکه نباید بر سر راه افراد مشکل ایجاد کنیم تا منطقه را ترک کنند، گفت: افراد مباشر امور مردم دقیقاً به صورت علمی آنچه در بخشنامه‌ها نیامده و یا گره در کار مردم ایجاد می‌کند را به مرکز منعکس کنند.
1398/1/22 09:49 AM1398/01/22
  

استاندار خراسان جنوبی با  اهدای لوح سپاس ضمن تبریک دهه حساب 100  از زحمات مهندس آسمانی مقدم و پرسنل بنیاد مسکن استان  در راستای بهسازی و باسازی مسکن روستایی و خدمت به محرومین تشکر و قداردانی نمودند.

1398/1/22 09:51 AM1398/01/22
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی به همراه فرماندار شهرستان سربیشه ،امام جمعه بخش مود و تعدادی از مدیران کل استانی و شهرستانی ،معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سربیشه از پروژه بافت با ارزش روستای چنشت بخش مود شهرستان بازدید کردند .

در این بازدید مهندس تنها معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گزارشی از وضعیت تهیه و تصویب طرح و همچنین پیگیری های صورت گرفته و اعتبارات هزینه شده و آیتم های اجرایی در این پروژه گزارشی ارائه کردند.مهندس حاجی زاده مدیربنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سربیشه در ادامه خواستار مشارکت و همراهی دستگاه های خدمات رسان از جمله آب و فاضلاب روستایی و اداره گاز در خصوص اجرای سریع تاسیسات مربوطه شدند تا زمینه اجرای کف سازی و بهره برداری از این پروژه فراهم گردد.در ادامه معتمدیان استاندار خراسان جنوبی از نگاه ویژه بنیاد مسکن به مقوله گردشگری و ایجاد اشتغال و همچنین پیگیری تامین اعتبار ملی این پروژه تشکر کردند و دستور دادند همکاری ادارات آب و فاضلاب روستایی و اداره گاز در خصوص اجرای شبکه های مربوطه در اسرع وقت برنامه ریزی لازم صورت دهند تا هر چه سریعتر و پس از اجرای عملیات کف سازی این پروژه مورد بازدید گردشگران قرار بگیرد.در پایان و پس از بحث و بررسی و استماع نظرات مدیران استانی و شهرستانی در خصوص تسریع در اجرای پروژه موصوف مصوباتی به تصویب رسید

1398/1/18 07:05 AM1398/01/18
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان  جنوبی ،با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، استاندار خراسان جنوبی ، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و جمعی از مسئولین کشوری و استانی طرح هادی روستای افکشت افتتاح گردید.

معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح هادی روستای افکشت بیرجند اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جای جای روستاهای میهن اسلامی حضور دارد و امروز اتفاق مبارکی  در شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی رقم خواهد خورد. محمدباقر نوبخت افزود: امید است این فرصت بیش از پیش فراهم شود تا بتوانیم به تاسی از نظری که بنیانگذار انقلاب اسلامی داشتند و مقام معظم رهبری دارند، به مردم خدمت کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این آیین گفت: برای اجرای طرح هادی این روستا 163 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. مهندس تابش با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح سال 94 آغاز شد افزود: با بهره برداری از این طرح 34 خانوار با جمعیت 118 نفر از مزایای آن بهره مند شدند. وی بیان کرد: برای اجرای طرح هادی روستای افکشت، 2 هزار و 200 مترمربع سنگ فرش معابر و جداره سازی، 250 مترمربع دیوار سنگی و 510 متر کانیو سنگی برای هدایت آب های سطحی اجرا شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ساماندهی جوی آب کشاورزی به طول 135 متر، 18 مورد ساماندهی و ایجاد فضای سبز، 12 مورد پیرنشین و مبلمان روستایی و ساماندهی مظهر قنات تا پایاب را از دیگر مشخصات فنی طرح هادی این روستا ذکر کرد.وی ادامه داد: طرح هادی به گونه ای اجرا شده که به بافت سنتی روستا آسیب وارد نشود.

1397/12/25 09:53 AM1397/12/25http://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%B4%D8%AA1.jpg
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان  جنوبی ، عملیات ساخت 10 هزار واحد مسکونی محرومین با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، استاندار خراسان‌جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان  کشوری و استانی در روستای هُج و نُج شهرستان بیرجند آغاز شد.

مهندس تابش   در مراسم کلنگ‌زنی 10 هزار واحد مسکونی محرومان خراسان جنوبی اظهار داشت: این مسکن‌ها برای افراد تحت حمایت کمیته امداد و با همکاری بنیاد مسکن احداث می‌شود.

وی گفت: غیر از برنامه‌ای که برای توسعه کشور در قالب برنامه ششم داریم برنامه ریزی شده تا با تخصیص اعتبار به زیرساخت‌های استان خراسان جنوبی نیز کمک شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب کشور افزود: معقدیم امروز همه باید کار کنیم و همه کارها را در تهران رها کردیم و شخصاً به استان‌ها سفر کنیم.

مهندس تابش بیان کرد: در گذشته اقدامات خوبی انجام شده و 38 هزار واحد مسکونی احداث شده است و در حال حاضر حدود 30 هزار واحد مسکونی روستایی کمبود دارد.

وی ادامه داد: خانه‌های خشتی و گلی وجود دارد و این روستاها اوج فرسودگی را دارد که امید است با عنایت حق تعالی این واحدها را بتوانیم کمک کنیم تا بهسازی شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این مراسم اظهار داشت: برنامه توسعه استان خراسان جنوبی دو بخش است که یک برنامه در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می‌شود و دیگری ایجاد واحد مسکونی برای محرومان است.

دکتر نوبخت گفت: برای گسترده کردن مسکن راه درازی طی کردیم اما این ده هزار واحد باید یک ساله انجام شود و تا اسفند سال آینده بهره‌برداری شود.

وی تصریح کرد: اگر این اقدامات انجام نشود نشان از عقب افتادگی خواهد بود و گزارشات باید به صورت فصلی ارائه شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: برای بهره‌برداری بهتر از یک پروژه دو عامل دخیل است یکی پشتوانه مالی و تامین اعتبار و دیگری مدیریت اجرای پروژه است.

دکتر نوبخت بیان کرد: در تامین مالی مسکن آنهایی که نیازمند هستند منابع را تامین کردیم و پرداخت‌های آنها انجام شده و اقدام بعدی مربوط به دستگاه‌هایاجرایی است.

وی گفت: امیدواریم ظرف یک سال همه این واحدهای مسکونی به اتمام برسد و عملیات اجرایی ده هزار واحد از امروز آغاز می‌شود و در اسفند سال آینده بهره‌برداری شود.

 

1397/12/25 09:55 AM1397/12/25
  

در حاشیه این مراسم آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از نوسازی و بهسازی ۳۲ هزار و ۶۳۰ هزار واحد مسکن روستایی در استان خبر داد

به گزارش روابط عمومي اداره كل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، 32 هزار و ششصد و سی امین واحد طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی با حضور معاون رییس جمهور،  معاون بازسازی ومسکن روستای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر مسئولین کشوری و استانی به بهره برداری رسید.

در حاشیه این مراسم مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از نوسازی و بهسازی ۳۲ هزار و ۶۳۰ هزار واحد مسکن روستایی در استان خبر داد و افزود : این واحد مسکونی در روستای معصوم آباد خوسف در زمینی به مساحت 287 متر مربع و 60 متر زیربنا احداث شده است.

وی در ادامه گفت : در این روستا 94 متقاضی با دریافت تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی صاحب مسکن مقاوم و با دوام شده اند.

لازم بذکر است در این مراسم دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین کشوری و استانی حضور داشتند.

1397/12/25 09:57 AM1397/12/25
  

حجت الاسلام والمسلمین محمدي بعنوان رئیس هیئت مدیره، دکتر امیرحسنخانی بعنوان نایب رئیس، سید کاظم عمادی مدیرعامل و علی اصغر آسمانی مقدم، علی اکبر فلاحی و حسن رضا محمدخانی نژاد بعنوان اعضای هیئت مدیره به مدت دو سال و عبدا... خزایی به عنوان بازرس انجمن به مدت یک سال انتخاب شدند

    به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، انتخابات هئیت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان باحضور آقایان آسمانی مقدم مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام والمسلمین محمدی رئیس هیئت مدیره و عمادی مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان و دیگر اعضای هیئت مدیره این انجمن در سالن جلسات بنیاد مسکن تشکیل شد.در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمدي رئیس هیئت مدیره انجمن خيرين مسكن ساز استان، طي سخناني وظیفه هیئت مدیره را مهم دانسته و توجه آنان را به جذب کمکهای خیرین، دقت در گزینش محرومین و نیازمندان واقعی هنگام اختصاص واحدهای مسکونی و همچنین کاهش هزینه های تمام شده پروژه ها معطوف نمودند.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد انجمن در سنوات گذشته و عملکرد مثبت این انجمن در سطح روستاها و شهرها، تاکید نمود : این روند نشانگر صمیمیت و صداقت اعضای انجمن است که برای خشنودی و جلب رضای الهی کارکرده اند.در ادامه جلسه آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار داشت : انجمن خیرین مسکن ساز با افراد مشتاق نیکوکار و موثر در تامین مسکن برای اقشار محروم معنا و جریان یافته است و امیدواریم با همکاری و مشارکت بیش از پیش این عزیزان در راستای شناسایی خیرین و افراد واجد شرایط برای صاحب خانه شدن گام های موثرتری برداشته شود.

ایشان در ادامه به نقش خيرين مسكن ساز در رفع دغدغه ي خانه دار شدن جامعه هدف اشاره كرد و افزود: اين انجمن گام هاي مهمي در راستاي ساخت مسكن براي اقشار كم درآمد جامعه برداشته است.

اقدام جدی برای توانمندسازی مالی انجمن خیرین مسکن ساز در انجام هر چه بهتر ماموریت ها و پروژه های پیش رو نیز از موارد مهم مطرح شده در این جلسه بود.

در پایان انتخابات هیئت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان برگزار شد و حجت الاسلام والمسلمین محمدي بعنوان رئیس هیئت مدیره، دکتر امیرحسنخانی بعنوان نایب رئیس، سید کاظم عمادی مدیرعامل و علی اصغر آسمانی مقدم، علی اکبر فلاحی و حسن رضا محمدخانی نژاد بعنوان اعضای هیئت مدیره به مدت دو سال و عبدا... خزایی به عنوان بازرس انجمن به مدت یک سال انتخاب شدند.

1397/12/16 08:30 AM1397/12/16
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان  جنوبی  جلسه هیئت امنای خیرین مسکن ساز شهرستان با حضور فرماندار شهرستان سربیشه ،مدیر دفتر مشارکت های مردمی حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره )استان ،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری،مدیربنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان و سایر اعضا در محل دفتر فرماندار برگزار گردید.

در این جلسه مهندس حاجی زاده مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان و دبیر و مسئول اجرایی هیئت امنای حساب ۱۰۰ شهرستان گزارشی از ساخت و واگذاری ۱۰ واحد در شهر مود و ۲۰ واحد در شهر سربیشه در سنوات گذشته ارائه کردند و از کمک های خیرین ،شورای اسلامی و شهرداری سربیشه،فرماندار محترم و همچنین ادارات آب و فاضلاب شهری،گاز و برق بابت واگذاری انشعاب رایگان تشکر کردند و آیین نامه اجرایی هیئت امنای حساب ۱۰۰ و وظایف اعضا را تشریح کردند.

در ادامه مدیر حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره)استان به روش های مختلف از جمله کمک نقدی،واگذاری زمین رایگان،کمک جهت تامین مصالح،هبه زمین مسکونی و... اشاره کردند و خواستار کمک شهروندان و خیرین محترم در خصوص تامین مسکن محرومین شهرستان شدند.مهندس فلاحی فرماندار شهرستان نیزدر ادامه از اقدامات انجام شده و پیگیری های بنیاد مسکن در راستای ساخت و واگذاری واحد مسکونی در شهر مود و سربیشه تقدیر و افزودند بایستی کمک های خیرین و مردم از کانال حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره)هدایت شود تا ضمن جذب اعتبارات دفتر مرکزی زمینه تجمیع و اولویت بندی متقاضیان فراهم گردد.در پایان جلسه فرماندار شهرستان از همه مردم و خیرین،مسئولان ادارات  خواستند تا با کمک خود زمینه کمک به تامین مسکن محرومین شهرستان را فراهم کنند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان را یاری دهند.

1397/12/16 08:37 AM1397/12/16
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان  جنوبی ،در آستانه ولادت  دخت نبی اکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی مسئول دفتر  نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  باکارکنان بنیاد مسکن  استان دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی بیرجندی، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن   استان ، در این مراسم  با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) .و همچنین تبریک وتسلیت شهادت جمعی از مدافعان امنیت برقدردانی وپاسداشت خون شهیدان تاکیدوتوفیق پیروی وادامه دادن راه شهدا را برای همگان ازخداوندخواستارشدند.درادامه ایشان بااشاره به آیاتی ازقران گفتند:برابربرخی ایات وروایات به دست می اید که دین اسلام دینی است که برای به دست اوردن بهشت ورضوان خداوندازانسان تلاش وکوشش می خواهد واینکه مثل بعضی افکارومذاهب بگوئیم به صرف انجام بعضی ازامور یا ترک بعضی واردبهشت می شویم با اسلام سازگارنیست زیرا اسلام دینی جامع وکامل است.ایشان بااشاره به افکاری مثل مرجعه که می گویند مهم اینسکه دلت پاک باشد ولو اینکه عمل توخوب نباشدگفتند:قطعااین ذهنیت که حتی الان نیز بعضی به آن اعتقاددارند خلاف نظراسلام است همانگونه که اسلام بانظرکسانی که می گویندهمه کاره خودماهستیم نیز مخالف است.درادامه ایشان احادیثی را در مذمت این دونظربیان نمودند.

1397/12/16 08:40 AM1397/12/16
1 - 30بعدی