پیوست
  
  
نوشته
  
  
  
  
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، طی نشست مدیران بنیـاد مسکن و بنیـاد علوی شهرستـان درمیان، مفاد تفاهم نامه تامین مسکن محرومیـن و خانوار فاقد مسکن، مورد بررسی و هماهنگِی قرار گرفت و وارد فاز اجرای شد.

به گفته مهندس مسافر مدیر بنیاد مسکن درمیان این تفاهم نامه بین این نهاد و بنیاد مستضعفان با نمایندگی بنیاد علوی منعقد گردیده است.

وی افزود : بر اساس این تفاهم نامه ۲۰ هزار واحد در سطح کشور برای افراد فاقد مسکن و دارای مسکن غیر مقاوم پیش بینی شده است که سهمیه شهرستان درمیان ۲۵۰ واحد می باشد.​


1400/10/29 06:15 PM1400/10/28
  

​به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، مدیران بنیاد مسکن و سازمان تبلیغات شهرستان سربیشه، طی نشستی روند اجرای تفاهم نامه منعقده این دو نهاد را مورد بررسی قرار دادند.

به گفته مهندس حاجی زاده مدیر بنیاد مسکن سربیشه، این جلسه با هدف هماهنگی در راستای تفاهمنامه منعقد شده فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در این نشست درخصوص احداث و صدور سند خانه های عالم در روستاها و همچنین اسناد املاک مربوط به سازمان تبلیغات بجث و تبادل نظر گردید.1400/10/29 06:17 PM1400/10/28
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، همزمان با روز تکریم مادران و همسران شهدا و روز شهرستان سربیشه، مدیر بنیاد مسکن با برپایی میز خدمت به درخواست مردم پاسخ داد و مشکلات آنها را بررسی نمود.

به گفته مهندس حاجی زاده مدیر بنیاد مسکن سربیشه، این میز خدمت همزمان با یادواره شهدا و روز شهرستان سربیشه برپا گردید.

وی افزود : سردار تناکی فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری، امام جمعه، فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان از روند پاسخگویی به مردم بازدید نمودند و با حضور در محل میز خدمت بنیاد مسکن، به استماع گزارش عملکرد و اقدامات این نهاد که توسط مهندس حاجی زاده بیان شد، پرداختند.​


1400/10/28 10:51 PM1400/10/27
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، طی نشست مدیران بنیاد مسکن و سازمان تبلیغات شهرستان درمیان، روند اجرای تفاهم نامه منعقده این دو نهاد مورد بررسی و هماهنگی قرار گرفت.

به گفته مهندس مسافر مدیر بنیاد مسکن درمیان، این جلسه با هدف بررسی روند اجرایی راستای تفاهم نامه منعقد شده فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

وی افزود : بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده؛ احداث، تکمیل و تعمیر خانه های عالم و مسکن روحانیون مستقر در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت کشور انجام پذیرد.​


1400/10/28 10:53 PM1400/10/27
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، طی نشست مدیران بنیاد مسکن و سازمان تبلیغات شهرستان خوسف، روند اجرای تفاهم نامه منعقده این دو نهاد مورد بررسی و هماهنگی قرار گرفت.

به گفته مهندس نوفرستی مدیر بنیاد مسکن خوسف، این جلسه با هدف هماهنگی در راستای تفاهمنامه منعقد شده فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این نشست مقرر شد ظرف ۱۰ روز آینده پرونده های سند مربوط به روستاهایی که خانه عالم دارند جهت سنددار کردن به بنیاد مسکن شهرستان ارسال شود.​


1400/10/28 10:50 PM1400/10/26
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، مدیران بنیاد مسکن و بانک تجارت استان، طی نشستی موانع و مشکلات روند اعطای تسهیلات مقاوم سازی روستایی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

این نشست بدلیل توقف روند اعطای تسهیلات مقاوم سازی روستایی به متقاضیان بانک رفاه انجام شد.

به گفته رحمانی مدیریت شعب بانک رفاه استان، این توقف پیرو دستورالعمل ابلاغی بانک رفاه با مضمون عدم پرداخت تسهیلات و الزام ثبت نام متقاضیان در سامانه نهضت ملی مسکن صورت پذیرفته است.

در این نشست مقرر موضوع از طریق بانک رفاه و بنیاد مسکن مرکز پیگیری شود تا طبق روال قبل، پرداخت این تسهیلات انجام گیرد.​


1400/10/11 11:56 AM1400/10/08
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل و معاونین این نهاد با حضور در دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان دیدار و به گفتگو پرداختند.

در ابتدای این دیدار تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن شرح وظایف این نهاد در حوزه عمران و توسعه روستایی و شهری، به ارائه گزارش اقدامات و عملکرد طی سالهای گذشته در سطح استان پرداخت.

سپس عباس زاده که اخیراً به سمت سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی منصوب شده است، طی سخنانی اظهار داشت : فعالیت بنیاد مسکن دارای اهمیت ویژه ای می باشد، چون این نهاد برخاسته از اصل و ریشه انقلاب است.

وی افزود : در حال حاضر متولی اصلی سازندگی در روستاها، بنیاد مسکن است زیرا تجربه سالهای متمادی خدمت را داراست و باید کماکان بعنوان الگو برای سایر دستگاههای اجرایی خدمت رسان در حوزه محرومیت زدایی عمل کند.

عباس زاده در ادامه به طرح نهضت ملی مسکن اشاره نمود و گفت : در این طرح برنامه های جدی خواهیم داشت و از دستگاه های متولی انتظار می رود با تعامل و همکاری این طرح را به نتیجه مطلوب برسانند. ​


1400/10/9 12:43 PM1400/10/07
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیران کل بنیاد مسکن و بنیاد شهید استان با هدف بررسی و رسیدگی به مشکلات خانواده های معرز شهدا و ایثارگران باهم دیدار نمودند و به گفتگو پرداختند.

ابتدا حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با ایراد سخنانی بیان نمود : خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف اصلی نظام است و برای تحقق این اهداف، همکاری، همدلی و همراهی دستگاه‌های اجرایی شد.

ایشان ضمن تقدیر از برنامه های فرهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای تکریم و پاسخگویی به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، خواستار تعامل و همکاری بیشتر این دو نهاد برای حل مشکلات زمین و مسکن این عزیزان شد.

در ادامه مهندس تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان نیز اظهار داشت : امروز جامعه اسلامی و همه کسانی که در آن با آسایش و آرامش زندگی می کنند، مرهون خون پاک هزاران شهید و جانبازی است که در دفاع از ارزش های اسلامی

جانفشانی کردند.

وی با بیان اینکه هرچه در راه تکریم خانواده های معظم شاهد و ایثارگر تلاش شود کم است، گفت: خدمت به خانواده های معظم شهدا و جانبازان که در راه خدا  از جان خویش خالصانه گذشتند کاری ارزشمند و نوعی عبادت است.

تنها افزود : بنیاد مسکن بعنوان یک نهاد برخاسته از انقلاب تحت فرمان حضرت امام (ره)، خود را ملزم و متعهد به ارائه خدمات به خانواده محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان می داند و این مهم در اولویت کاری و برنامه های اصلی این نهاد می باشد.​


1400/10/8 12:26 AM1400/10/06
  

​       هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی فرصتی است تا توانمندی ها و میزان آمادگی مان برای مقابله در برابر بلایای طبیعی را مورد سنجش قرار داده و ضمن تقویت 

نقاط مثبت و رفع معایب، میزان خسارت در این حوادث را به حداقل برسانیم.
متاسفانه مداخله برخی افراد در طبیعت نظیر تصرف در حریم و بستر رودخانه ها، پوشش گیاهی، تغییر نامطلوب کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز و ناایمن سبب افزایش آسیب 
پذیری در  برابر حوادث طبیعی شده است.
زلزله یکی از بلایای طبیعی و یک چالش جدی برای بیشتر مناطق کشور به شمار می رود که    می بایست با ترویج فرهنگ مقاوم سازی و ساخت و سازهای اصولی و با تلاش مسئولان و مشارکت عمومی مردم، گامهای اساسی برای پیشگیری و مقابله با این پدیده برداشته شود.
در همین راستا، با نگاه ویژه دولت و همراهی دستگاههای اجرایی و بانکها، شرایط اقدام اساسی برای رهایی از خطر و رفع دغدغه مسکن غیر مقاوم در شهرها و روستاها فراهم شده است که 
می توان به تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره نمود.
با عنایت به این فرصت ایجاد شده و از طرفی وجود تعداد زیادی واحدهای غیر مقاوم در سطح استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی نیز با تشکیل ستاد ویژه، آماده ارائه 
خدمات فنی و اعطای تسهیلات به مردم عزیز می باشد. 
در پایان ضمن گرامیداشت این هفته، از تلاش و همت مسئولین استانی و سایر عزیزانی که در این عرصه حضور فعال داشته اند بویژه همیاری مردم شریف و بزرگوار استان تقدیر و  تشکر 
نموده، سعادت و بهروزی همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

قاسم تنها


1400/10/6 11:55 PM1400/10/05
  

​🔸 به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، مدیرکل، معاونین، قائم مقام نماینده ولی فقیه و رئیس حراست این نهاد، با استاندار خراسان جنوبی دیدار نمودند.

🔸 در ابتدای این دیدار قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان با ایراد سخنانی به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده این نهاد طی سالهای گذشته پرداخت.

🔸 وی اظهار داشت : برای تمامی 918 روستای بالای 20 خانوار استان تهیه طرح صورت گرفته و از این تعداد در 585 روستا عملیات اجرایی طرح شروع شده است.

🔸 تنها افزود : شاخص اجرای طرح هادی در استان در حالی به رقم 64 درصد رسیده که شاخص کشوری 54 درصد می باشد و به این ترتیب ما 10 درصد از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

🔸 وی در ادامه به سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای طرح جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: احداث 40 درصد واحدهای مسکونی طرح جهش مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سپرده شده که امید است با  تلاش ویژه به سرانجام برسد.

🔸به گفته وی؛ از مجموع یک میلیون واحد مسکونی مورد نظر دولت در سطح کشور و در طول یک سال تعداد 400 هزار واحد به صورت 50 درصد در مناطق روستایی و 50 درصد در شهرهای با جمعیت زیر 100 هزار نفر، باید توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث شود.

🔸وی در پایان سخنان خود ارائه گزارش مختصری از وضعیت واحدهای مسکونی غیر مقاوم در روستاهای استان، به تفاهم نامه بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان اشاره نمود و افزود : بر اساس این تفاهم نامه عملیات احداث 4 هزار و 500 واحد مسکن مقاوم روستایی از محل تسهیلات و کمک بلاعوض به تازگی شروع شده است.

🔹قناعت استاندار خراسان جنوبی پس از استماع گزارش عملکرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، گفت : فلسفه تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محرومیت زدایی و  احداث مسکن در مناطق محروم است.

🔹ایشان با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد : این برنامه و تکلیف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب تأمین زمین، اجرای طرح های هادی روستایی و... صورت می پذیرد.

🔹وی با تأکید بر نگاه ویژه نظام به مجموعه روستا، تصریح نمود: اهالی روستا باید در روستاها بمانند، به شهر مهاجرت نکنند و حتی مهاجرت معکوس نیز شکل بگیرد.

🔹 استاندار به اقدامات مثبت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه اجرای طرح هادی در سطح روستا های استان اشاره کرد و گفت : طرح هادی چهره روستا را متفاوت می کند و باعث ماندگاری  بیشتر روستاییان در روستا می شود لذا با کارهای عمرانی و زیربنایی می توانیم خدمات را توسعه دهیم و امکانات بیشتری به روستاها گسیل دهیم.

🔹استاندار با اشاره به زلزله خیز بودن استان، از اهمیت بالای طرح مقاوم سازی مسکن در خراسان جنوبی گفت و تصریح نمود: اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه مقاوم سازی مسکن در استان، بسیار خوب است و انتظار می رود و با همان انگیزه استمرار یابد.

🔹قناعت افزود: طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی را حمایت می کنیم که البته با توجه قطره چکانی بودن منابع استانی باید برای شتاب بخشیدن به این طرح، بیشتر منابع ملی را جذب نماییم و باید تلاش کنیم که با جذب منابع ملی و هم افزایی مثبت بین دستگاهی کار را به اتمام برسانیم.​


1400/10/5 12:51 AM1400/10/04
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد با حضور در بین مردم روستاهای خورزاد، دره پر، مصعبی و نرم شهرستان سرایان، آنها را دعوت به مقاوم سازی واحدهای کم دوام روستایی نمود.

مهندس تنها گفت : با توجه به اولویت دولت برای ساخت و تامین مسکن و از طرفی وجود تعداد زیادی واحدهای غیرمقاوم در سطح روستاهای استان، بنیاد مسکن تسهیلات کم بهره ساخت مسکن مقاوم را در دستور کار خود دارد.

وی ضمن دعوت از مردم برای استفاده از شرایط بوجود آمده، افزود : این تسهیلات مبلغ 100 میلیون تومان با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله می باشد.

تنها از موافقت اولیه با افزایش مبلغ این تسهیلات خبر داد و گفت : درصورت ابلاغ این مصوبه، مبلغ 100 میلیون تومان به تسهیلات قبلی اضافه خواهد شد و این تسهیلات با مبلغ 200 میلیون تومان و همان کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 20 ساله در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.​


1400/10/4 11:15 PM1400/10/03
  

​به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد در معیت نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس و سرایان و دیگر مسئولین شهرستانی، از چند روستای شهرستان سرایان بازدید بعمل آوردند.

 این دهگردشی از روستاهای نرم، خورزاد، دره پر و مصعبی با محوریت بحث مقاوم سازی واحدهای روستایی و دعوت مردم به استفاده ه از تسهیلات ارزان قیمت این امر انجام پذیرفت.
 گفتگو با اهالی و پاسخ به درخواست‌های آنان نیز از دیگر برنامه های این بازدیدهای میدانی بود.
 فرماندار و امام جمعه شهرستان نیز در این برنامه دهگردشی حضور داشتند.​


1400/10/2 11:58 PM1400/10/02
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد در جریان سفر به طبس با امام جمعه این شهرستان دیدار نمود و به گفتگو پرداخت.

مهندس تنها در این دیدار با اشاره به طرح های جاری احداث مسکن، افزود : با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن مقاوم روستایی، هم بسیاری صاحب مسکن و سرپناه خواهند شد و هم مشکل واحدهای غیرمقاوم حل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه شهرستان طبس نیز اظهار داشت : به همت دستگاههایی مثل بنیاد مسکن، درحال حاضر شرایط خوبی برای رفع مشکل مسکن بوجود آمده و طرحهای خوبی درحال اجراست.​


1400/10/3 10:53 AM1400/10/02
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد در معیت نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس، بشرویه و سرایان و فرماندار ویژه طبس، از چند روستای بخش دستگردان این شهرستان بازدید بعمل آوردند.

این بازدیدها از شهر عشق آباد و روستای هودر با هدف گسترش فرهنگ مقاوم سازی و استفاده مردم از تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و نوسازی واحدهای کم دوام انجام پذیرفت.

مسئولین در جریان این بازدیدها ضمن دیدار و گفتگو با مردم و استماع مشکلات و مطالبات آنان، نسبت به پیگیری و رفع موانع موجود قول مساعد دادند.

مدیر بیمه روستایی و عشایری خراسان جنوبی، مدیران بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای، سرپرست بخشداری دستگردان و تعدادی از مسئولین شهرستانی و محلی در این بازدید حضور داشتند.​


1400/10/4 11:14 PM1400/10/02
  

​به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، در نشستی با حضور مدیران و معاونین بنیاد مسکن و بانک صادرات استان، موانع و مشکلات روند اعطای تسهیلات مقاوم سازی روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته مهندس یزدانی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان، در این نشست موضوع ضمانت در پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات مطرح گردید که مقرر شد این ضمانت بصورت زنجیره ای با دریافت سفته انجام شود.
وی افزود: تسریع در روند پرداخت این تسهیلات به متقاضیان نیز از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.​


1400/10/2 11:53 PM1400/10/01
  

​به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، بـا انعقاد تفاهم نامه ای فیمابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت گاز، معابر در حال گازرسانی در سطح روستاها ترمیم خواهد شد.

 در جلسه ای که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران بنیاد مسکن و شرکت گاز ۱۵ استان کشور برگزار شد، موضوع ترمیم حفاری های شرکت گاز که بمنظور گازرسانی در سطح روستاها انجام می شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 در این نشست که مسئولین کشوری این دستگاه‌ها نیز حضور داشتند، مقرر شد طی انعقاد تفاهم نامه ای، مسیرها و معابر در روستاهای درحال گازرسانی ترمیم و اصلاح شود. ​


1400/10/2 11:55 PM1400/10/01
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد بهمراه معاونین خود به دیدار شهردار بیرجند رفت و درخصوص مسائل جاری و مرتبط بحث و تبادل نظر نمودند.

در این دیدار طرفین بر هم‌افزایی و هماهنگی بیشتر و استفاده از ظرفیت های این دو نهاد راستای عمران و توسعه شهری تاکید نمودند.


1400/10/3 12:06 AM1400/10/01
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیران کل و معاونین بنیاد مسکن و بهزیستی خراسان جنوبی طی نشستی به بررسی و تحلیل روند اجرای طرحهای مشترک پرداختند.

به گفته مهندس یزدانی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان، این نشست با هدف بررسی و ارزیابی روند اجرای طرح مسکن ایتام و خانواده های دو معلول برگزار گردید که در جهت تسریع در نهایی شدن این واحدها برنامه ریزی لازم انجام پذیرفت.​

1400/10/2 11:51 PM1400/09/29
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، اعضای شورای اسلامی شهر دیهوک با مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن استان دیدار نمودند و درخصوص مسائل مرتبط با شهر خود به گفتگو پرداختند.

در این نشست مواردی همچون : تعیین قیمت قطعات مسکونی، تعیین تکلیف قطعات ساخته نشده و اخطار به متقاضیان، مساعدت و همکاری در راستای اجرای طرح نهضت جهش تولید مسکن و درخواست اصلاح اسناد مالکیت محله بازگ و دیهوک طبس، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید.​


1400/9/28 10:13 AM1400/09/27
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیران کل بنیاد مسکن و اوقاف و امور خیریه استان طی نشستی درخصوص امورات مرتبط و جاری دو دستگاه به گفتگو پرداختند.

به گفته مهندس اکبری رئیس دفتر امور زمین بنیاد مسکن استان، در این جلسه مقرر شد : در روستاهایی که اراضی ملی وجود ندارد، اولویت الحاق اراضی با زمین های اوقافی باشد. وی افزود : معرفی محدوده اراضی وقفی توسط اوقاف در روستاهای درحال تهیه و بازنگری طرح و تقاضای تمدید تفاهم نامه بنیاد مسکن و اوقاف از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.​


1400/9/28 10:37 AM1400/09/27
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، کمیته حفاظت از اراضی این نهاد با حضور مدیرکل، معاونین، روسای اداره حراست و حقوقی و مدیران شعب بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اسلام دوست رئیس اداره حقوقی و دبیر این کمیته اظهار داشت : در این جلسه مشکلات موجود در اراضی تملکی و واگذاری های سنوات گذشته در روستاهای چهکند و افین و شهرهای گزیک، مود و اسفدن مورد بررسی قرار گرفت.

وی اجرای دقیق بخشنامه ها و دستورالعمل های حفاظت و نگهداری از املاک و نهایی شدن مصوبات جلسات قبلی را از دیگر مباحث این جلسه عنوان نمود.​


1400/9/26 11:31 PM1400/09/25
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، اعضای شورای اسلامی و دهیاری روستای بسطاق سرایان با مدیرکل این نهاد دیدار نمودند و برای انجام فعالیتهای عمرانی در روستای خود به گفتگو پرداختند.

به گفته مهندس آسوده ادامه اجرای طرح هادی، اختصاص سهمیه قیر رایگان و شروع عملیات اجرایی بازارچه صنایع دستی از موارد مطرح شده در این دیدار ود.

وی افزود : طرح بازارچه صنایع دستی درحال طراحی و جانمایی می باشد که بزودی در ورودی این روستا احداث خواهد شد.​


1400/9/26 11:32 PM1400/09/25
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان خوسف در دیدار با مدیرکل این نهاد، درخصوص مقاوم سازی مسکن روستایی و استفاده بموقع از تسهیلات ویژه برای این امر، گفتگو و تبادل نظر نمود.

در این دیدار که معاون سیاسی فرماندار و بخشدار مرکزی نیز حضور داشتند، ابتدا مدیر بنیاد مسکن شهرستان گزارش مختصری از روند اقدامات انجام شده ارائه نمود.

سپس حاضرین درخصوص مواردی همچون : رفع مشکلات زمین در روستاها، سیاستهای جدید ابلاغی، جذب بموقع تسهیلات قرض الحسنه مقاوم سازی و استفاده از ظرفیت دهیاران و بخشداران برای فرهنگ سازی عمومی مقاوم سازی مسکن در سطح شهرستان، بحث و تبادل نظر نمودند و تصمیماتی اتخاذ گردید.​


1400/9/27 11:55 AM1400/09/25
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، طی مراسمی مدیر جدید امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی این نهاد معرفی و از خدمات مدیر قبلی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

این جلسه که با حضور مدیرکل، معاونین، قائم مقام نماینده ولی فقیه بنیاد مسکن استان و تعدادی از کارکنان و رانندگان این نهاد برگزار گردید، مهندس کلانتری بعنوان مدیر جدید این امور معرفی و از خدمات مهندس دزگی بعنوان مدیر سابق قدردانی بعمل آمد.

شایان ذکر است پیش از این آقای کلانتری مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهبندان بوده و آقای دزگی نیز منبعد بعنوان معاون مسکن شهری این نهاد انجام وظیفه خواهد نمود.​


1400/9/24 07:56 PM1400/09/24
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، نشست برنامه ریزی و هماهنگی احداث، تکمیل و تعمیر خانه های عالم و مسکن روحانیون در محل اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار شد.

این نشست در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی، با موضوع احداث، تکمیل و تعمیر خانه های عالم و مسکن روحانیون در روستاها و شهرهای زیر 25000 نفر جمعیت، برگزار شد و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مفاد تفاهم نامه، این موارد به تصویب رسید :

  • بررسی ظرفیت های موجود جهت تعیین سهمیه مورد نیاز استان
  • بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی بومی برای عملیات احداث و...
  • ارائه خدمات فنی و مهندسی و نظارت بر احداث واحدها بر اساس ضوابط بنیاد مسکن
  • استفاده از ظرفیت مبلغین جهت تبلیغات و اطلاع رسانی در رابطه با اهمیت مقاوم سازی در روستاها و بافت های فرسوده و استفاده از تسهیلات مسکن روستایی
  • تخصیص تسهیلات تا سقف مصوب در روستاها و مناطق مشمول، بر اساس دستورالعمل بنیاد مسکن​


1400/9/25 09:36 AM1400/09/24
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، نشست هم اندیشی و هم افزایی بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک استان در راستای صدور اسناد مالکیت، در محل این اداره کل برگزار شد.

به گفته مهندس اکبری رئیس دفتر امور زمین بنیاد مسکن استان، در این نشست که معاونین مربوطه نیز حضور داشتند، درخصوص صدور اسناد مالکیت مربوط به قانون الحاق اراضی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و روند صدور اسناد مالکیت اراضی تملکی بنیاد مسکن در سطح روستاهای استان، پس از بحث و تبادل نظر، تصمیم گیری لازم اتخاذ گردید.​


1400/9/25 09:39 AM1400/09/24
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، طی مراسمی رئیس جدید اداره حراست این نهاد معرفی و از خدمات رئیس قبلی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

این جلسه که با حضور مدیرکل حراست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مدیرکل حراست کل استان، مدیرکل، معاونین و قائم مقام نماینده ولی فقیه بنیاد مسکن استان و تعدادی از کارکنان این نهاد برگزار گردید، آقای محسن میری بعنوان رئیس جدید اداره حراست بنیاد مسکن خراسان جنوبی معرفی و از خدمات آقای داود قدیمی بعنوان رئیس سابق قدردانی بعمل آمد.​


1400/9/23 12:08 PM1400/09/23
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، در سفر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به خراسان جنوبی، احداث این تعداد واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 100هزار نفر جمعیت، به تصویب رسید.

مهندس جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در حاشیه جلسه شورای مدیران بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت : این تعداد واحد مسکونی با انعقاد تفاهم نامه بین بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت پایلوت در خراسان جنوبی از دو هفته آینده کلید می‌خورد.

مجید جودی افزود در قالب این تفاهم نامه ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی بنیاد مستضعفان و ۱۵ تا۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی بنیاد مسکن به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه گفت : همچنین به ازای ساخت هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود که در صورت ابلاغ افزایش این تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان، متمم این تسهیلات به افراد پرداخت می‌شود.

وی گفت در این طرح برای افرادی که توان پرداخت تسهیلات ندارند برنامه ریزی شده تا بتوانند با ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در متراژ‌های محدود صاحب خانه‌های مقاوم شوند.

به گفته وی همچنین طبق تفاهم انجام شده، سیمان رایگان نیز به مبلغ 8 تا 10 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی پرداخت خواهد شد.

جودی گفت : طبق برنامه ریزی صورت گرفته، احداث این واحد‌های مسکونی برای محرومان که تمکن مالی ندارند و مقرر شده با کمک بلاعوض ساخته شود، در سال‌های ۱۴۰۰-۱۴۰۱ انجام خواهد شد.​


1400/9/22 07:04 PM1400/09/22
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با سفر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به خراسان جنوبی، جلسه شورای مدیران این نهاد برگزار شد.

این جلسه با هدف بررسی وضعیت مسکن روستایی و شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و ارزیابی روند اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی برگزار شد.

در ابتدا مهندس تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان گزارشی از روند اجرای طرح های جاری در این بخش ها ارائه نمود و از مدیران شهرستانی این نهاد خواست به بیان نقطه نظرها، مشکلات و پیشنهادهای خود در این خصوص بپردازند.

سپس مهندس جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ایراد سخنانی از عملکرد خوب و شایسته در اجرای طرح های مقاوم سازی و احداث مسکن محرومین و اقشار کم درآمد تشکر نمود و اظهار داشت : مدیران بنیاد مسکن شهرستانها بعنوان خط مقدم در طرح ها و پروژه ها عمل می کنند.

وی گفت : بنیاد مسکن خراسان جنوبی از زیربنای فنی و نیروی انسانی خوبی برخوردار است و همین باعث شده اقدامات خوبی در بخش مسکن روستایی انجام شود.

مهندس جودی در ادامه با اشاره به وجود بافت های فرسوده روستایی خصوصاً در روستاهای مرزی و خطر لرزه خیزی خیلی زیاد، افزود : باید تلاش شود همسو با سیاست های کشوری، زمینه برای تخصیص اعتبارات لازم به روستاهای محروم این استان که ساکنین آنها اغلب از توان مالی بسیار پایینی برخوردار می باشند، با هدف احداث واحدهای مسکونی مقاوم فراهم گردد.

وی از اصلاح دستورالعمل اجرای طرح های احداث مسکن با توجه به هر منطقه در کشور خبر داد و هدف از آن را تقسیم عادلانه اعتبارات بین روستاهای محروم و کمتر محروم عنوان نمود.

در ادامه مهندس جودی به موارد مطرح شده توسط مدیران پاسخ داد و راهکارهای لازم را ارائه نمود.

در این جلسه کلیه معاونین و مدیران شعب بنیاد مسکن استان بصورت حضوری و ویدئو کنفرانس حضور داشتند.  ​


1400/9/23 09:54 AM1400/09/21
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور طی سفر به خراسان جنوبی، از چند روستاهای محروم شهرستان سربیشه بازدید بعمل آورد.

این بازدید میدانی با هدف بررسی وضعیت واحدهای مسکونی غیرمقاوم، از روستاهای صولابست، توتک و ماخونیک انجام شد.

مهندس جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این بازدید با اشاره به وجود بافت های فرسوده و واحدهای مسکونی غیرمقاوم روستایی، تلاش بر این است تا با کاهش بافت های فرسوده گام مهمی در جهت مقاوم سازی واحدهای مسکونی قدیمی و کاهش خطرات این واحدها در برابر حوادث برداشته شود.

وی افزود : نوشتن یک نسخه واحد برای تمام واحد‌ها درست نیست و افرادی هستند که در خانه‌های خیلی کوچک بدون تمکن مالی زندگی می‌کنند که برنامه ریزی جداگانه برای این افراد در دستور کار می باشد.​


1400/9/23 09:56 AM1400/09/21
1 - 30صفحه بعد