پیوست
  
  
نوشته
  
  
  
  
  
1401/3/28 06:31 AM1401/03/28
  

​به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، صبح امروز در نشستـی به ریاست مدیرکل این نهاد، روند جذب اعتبـارات عمرانـی سال 1400 با محوریت پروژه های قیر تهاتری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گفته مهرافزا معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان، در حال حاضر از مجموع ۱۹۴ پروژه تهاتری (آسفالت)، ۶۴/۳ درصد اعتبارات جذب شده است.
وی افزود : مقرر شد با افزایش اکیپ های زیرسازی و آسفالت، تا مورخ ۱۵ تیرماه سالجاری، پیشرفت فیزیکی و جذب ریالی تمام پروژه ها به ۱۰۰ درصد برسد.
این نشست در محل سالن جلسات اداره ‌کل بنیاد مسکن استان و با حضور معاون و کارشناسان حوزه عمران روستایی، ذیحسابان، مدیران بنیاد مسکن شهرستانها بصورت وبینار و روسا و نمایندگان شرکت های پیمانکاری آسفالت برگزار گردید.

1401/3/30 07:35 AM1401/03/28
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، ظهر امروز مدیرکل این نهاد بهمراه معاون پشتیبانی، با حضور در ساختمان رسانه ملی در استان، با مدیرکل این سازمان دیدار کرد و به گفتگو پرداخت.

در ابتدای این نشست که با هدف همفکری و هم اندیشی در راستای بهره مندی بیشتر از ظرفیت رسانه ملی برای انعکاس خدمات و فعالیتها صورت پذیرفت، قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان به معرفی و ارائه گزارش مختصر از عملکرد این نهاد در سطح استان پرداخت.

تنها در ادامه با بیان اینکه احداث مسکن مقاوم و اجرای طرح هادی یکی از رویکردهای مهم بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها است، افزود: صدور اسناد مالکیت روستایی نیز از مسیرهای مهم تحقق توسعه مناطق مختلف استان است که قطعا رسانه ملی نقش بسزایی در نهادینه شدن مشارکت مردم و  ظرفیت سازی بمنظور اجرای کامل این طرح ها دارد.

سپس آینه دار مدیرکل صداوسیمای مرکز استان نیز طی سخنانی با اشاره به خدمات شایان نظام تصریح کرد: جمهوری اسلامی در طول چهار دهه، خدمات بسیار ارزشمندی به مردم ایران ارایه کرده که در این میان نقش دستگاههایی همچون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خدمت رسانی به مردم به ویژه قشر محروم جامعه بر کسی پوشیده نیست.

ایشان افزود : با آنکه کارهای بسیار خوبی انجام گرفته است ولی مردم عزیز علی الخصوص خراسان جنوبی مستحق خدمت بیشتر هستند و دستگاههای اجرایی باید برای رفع مشکلات حال حاضر اقدام جهادی و اساسی داشته باشند.

در پایان مدیران کل این دو نهاد بر مشارکت بیش از پیش برای افزایش اعتماد عمومی نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایجاد امید و روحیه نشاط در جامعه تاکید نمودند.​


1401/3/24 05:46 PM1401/03/24
  

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در نظر دارد پروژه احداث 22 واحد مسکونی شهر درح شهرستان سربیشه را براساس مشخصات فنی منضم به اسناد مناقصه از طریق برگزاری مناقصه عمومی يک مرحله ای به مناقصه گران واجد شرایط واگذار نماید.14010323.jpg

1401/3/23 11:09 AM1401/03/23
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، مراسم قرعه کشی واگذاری زمین در 3 روستای شهرستان نهبندان با حضور مسئولین ذیربط، نمایندگان روستاها و تعدادی از متقاضیان در محل اداره بنیاد مسکن شهرستان برگزار شد.

بصیرانی مقدم مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهبندان در این خصوص اظهار داشت : این اراضی شامل تعداد 46 قطعه در روستای دهک، تعداد 16 قطعه در روستای قدمگاه و 25 قطعه در روستای گوش می شود که با حضور رییس اداره حراست و رییس دفتر امور زمین بنیاد مسکن استان، نمایندگان بخشداری مرکزی و سرداران، اعضای شورا و دهیاران روستاهای مربوطه و تعدادی از متقاضیان قرعه کشی شد.​


1401/3/24 05:54 PM1401/03/22
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، همزمان با دهه کرامت و در مراسم جشنی که به همین مناسبت در اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار گردید، از ۳ همکار بازنشسته که به تازگی به این افتخار ناقل آمدند، تجلیل شد.

قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان در این مراسم ضمن تبریک ایام فرخنده دهه کرامت، بیان داشت : هیچ وقت تلاش و خدمات همکاران بازنشسته مان را از یاد نخواهیم برد و همت، پشتکار و خلوص نیت این عزیزان را سرلوحه کارمان قرار خواهیم داد.

حجت الاسلام اکبرپور قائم مقام مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان نیز با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع)، خواستار صبر و بردباری بیشتر در مواجه با مشکلات شد و از همکاران خواست در برابر جوسازی ها و شایعات ایستادگی کنند، همچنان در کنار نظام، ولایت فقیه باشند و در راستای آرمان های شهدا و خدمت به مردم گام بردارند.

در این مراسم آقایان خوش نشان و شه آبادی و خانم رحیمی مورد تجلیل قرار گرفتند.​


1401/3/19 12:49 PM1401/03/19
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، عباسی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری این نهاد طی سفر به خراسان جنوبی، از پروژه های مسکن شهری در سه شهرستان استان بازدید کرد.

 این بازدیدها شامل پروژه های در دست اجرا و اتمام یافته در شهر حاجی آباد زیرکوه، شهر مود سربیشه و پروژه های مسکونی در بیرجند بود.

پس از این بازدیدهای میدانی، طی نشستی در اداره کل بنیاد مسکن استان و باحضور مدیرکل، معاون مسکن شهری و کارشناسان بنیاد مسکن استان، درخصوص مسائل مرتبط با این حوزه و برنامه ها و پیشنهادهای آتی، بحث و تبادل نظر گردید.​


1401/3/19 12:48 PM1401/03/17
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، امام جمعه سرایان در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت : حضور مدیرکل بنیاد مسکن در این شهرستان و پاسخگویی به مشکلات مردم، آنهم در یک روز تعطیل قابل تقدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضایی نیا در ادامه بیانات خود افزود : آقای مهندس تنها یک مدیر انقلابی و چهره مردمی می‌باشند و در بین تمام مدیران، اولین مدیرکلی هستند که تماس گرفتند که برای پاسخگویی به مشکلات مردم شهرستان سرایان می خواهم در روز جمعه به این شهرستان سفر کنم.

مرتضایی نیا بیان داشت : ایشان علاوه بر بازدید از طرح های روستایی دردست اقدام این شهرستان که از ابتدای صبح انجام گرفته است، در میز خدمت مصلای نمازجمعه حضور یافتند و به سئوالات و مشکلات مردم پاسخ دادند.

خطیب جمعه سرایان از مدیرکل بنیاد مسکن استان خواست؛ کماکان به مردم، علی الخصوص قشر محروم این منطقه نگاه بیشتری داشته باشند و در بحث تخصیص اعتبارات، این شهرستان را ویژه ببینند.​


1401/3/16 07:19 PM1401/03/13
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، طی نشستی در محل دفتر مدیر بنیاد مسکن شهرستان سرایان و با حضور فرماندار و امام جمعه سرایان و مدیرکل بنیاد مسکن استان، در خصوص اجرای فعالیت‌های عمرانی در روستاهای این شهرستان بحث و تبادل نظر انجام گرديد.

حاضرین پس از استماع گزارش ارائه شده مدیرکل بنیاد مسکن استان درخصوص اقدامات عمرانی انجام شده در شهرستان سرایان، به ارائه نقطه نظرها و پیشنهادهای خود پرداختند.

در پایان این نشست که حجت الاسلام والمسلمین رضوی حیدری، نماینده پیشین ولی فقیه در بنیاد مسکن استانهای خراسان نیز حضور داشت، از فرماندار شهرستان سرایان، بدلیل پیگیری های بی وقفه اعتبارات عمرانی و حمایت های بی دریغ از برنامه های بنیاد مسکن در آن شهرستان، تقدیر بعمل آمد.​


1401/3/16 07:20 PM1401/03/13
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، باهدف ارتباط نزدیک و پاسخگویی چهره به چهره به سوالات و درخواست‌های مردمی، میز خدمت بنیاد مسکن استان با حضور مدیرکل این نهاد در محل برگزاری نمازجمعه سرایان برقرار و به مراجعین پاسخ داده شد.

در این میز خدمت که با استقبال حداکثری مردم نیز مواجه گردید، موضوعاتی از قبیل واگذاری زمین، درخواست مسکن، تسهیلات ساخت، درخواست تغییر کاربری، اجرای طرح هادی، طرح نهضت ملی و... مطرح و پاسخ لازم ارائه شد.
در جریان این پاسخگویی بدون واسطه، فرماندار و امام جمعه سرایان نیز برای لحظاتی، مسئولین بنیاد مسکن را همراهی نمودند.​


1401/3/16 07:21 PM1401/03/13
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، مدیرکل این نهاد طی سفر به شهرستان سرایان، با هدف ارزیابی روند اجرایی و بررسی مشکلات احتمالی، از پروژه های خیرین مسکن ساز این شهرستان، بازدید بعمل آورد.

این پروژه ها شامل 40 واحد در شهر سه قلعه و 60 واحد در شهر سرایان می باشد که برای اقشار آسیب پذیر و کم درآمد این شهرها با کمک تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی، کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی و آورده متقاضیان در حال احداث می باشد.

در حال حاضر 40 واحدی شهر سه قلعه از پیشرفت فیزیکی 45 درصدی و 60 واحدی شهر سرایان از پیشرفت فیزیکی 52 درصدی برخوردار است.

در این بازدیدها، فرماندار، امام جمعه سه قلعه و رییس شورای اسلامی شهر سه قلعه، بخشدار مرکزی و مدیر بنیاد مسکن سرایان نیز حضور داشتند.​


1401/3/16 07:22 PM1401/03/13
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، همزمان با دومین روز دهه کرامت و در راستای طرح سپاس از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، طی مراسمی از جایگاه ارزشمند دو نفر از همکاران ایثارگر تجلیل بعمل آمد.

برادران ایثارگر محمد حسنی و علیرضا بشگزی که از همکاران بازنشسته این نهاد می باشند، لوح تقدیر خود را از دستان مدیرکل دریافت نمودند.​


1401/3/16 07:13 PM1401/03/12
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، جلسه کمیته تصویب طرح های هادی با رویکرد بازنگری طرح هادی روستاهای جنوب شهر بیرجند، با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل سالن جلسات اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار شد.
به گفته ابوالفضل مهرافزا معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان جنوبی، در این جلسه، پس از سالها پیگیری و حسب دستور استاندار محترم، بازنگری طرح هادی روستاهای جنوب شهر بیرجند، واحد مرحله اجرایی شد.
وی افزود : بازنگری طرح هادی روستاهای امیرآباد شیبانی، حسین آباد، رقویی و منظریه در جلسه امروز مصوب و واحد مرحله اجرایی گردید.

1401/3/16 07:12 PM1401/03/11
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، امروز اولین گردهمایی مدیران بنیاد مسکن شهرستان های استان در سال 1401 به ریاست مدیرکل این نهاد برگزار گردید.

این نشست با هدف بررسی عملکرد و ارزیابی اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف کاری، با حضور معاونین مسکن شهری، مسکن روستایی و عمران روستایی در محل سالن جلسات بنیاد مسکن استان برگزار شد.

در این گردهمایی پس از طرح مباحث توسط معاونین و ارائه راهکارها و موارد لازم توسط مدیرکل، موضوعاتی مورد تاکید و تصویب قرار گرفت که از آن جمله می توان به : تقویت روند اجرایی طرح های اقدام ملی و نهضت ملی مسکن. بررسی و پالایش دقیق متقاضیان این طرح ها، بازدید بموقع و توجه بیشتر در نکات فنی و کیفیت اجرایی احداث واحدهای مسکونی روستایی، برگزاری نشست های مستمر با ناظرین نظام فنی روستایی، کنترل دقیق تر مدارک و پرونده متقاضیان در زمان بارگذاری سامانه ها، تاکید بر اتمام عملیات اجرایی تفاهم نامه احداث 1000 واحد مسکن محرومین استان تا پایان شهریورماه، اقدام جهادی جهت تامین زمین در کلیه روستاهای استان، آماده سازی معابر روستاهای استان برای جذب کامل سهمیه قیر ابلاغی و تسریع در روند تبدیل اسناد مالکیت دفترجه ای به تک برگ اشاره کرد.      ​


1401/3/10 06:41 PM1401/03/10
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد با رئیس کل جدید دادگستری این استان دیدار کرد و درخصوص مسائل مرتبط با حوزه کاری، به گفتگو پرداخت.

قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان در این دیدار با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های قانونی می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات سد راه توسعه روستایی و محرومیت زدایی باشد، افزود : ما بر رعایت قانون و دفاع از حق و حقوق قانونی دولت و بنیاد مسکن در همه امور به ویژه در موضوع تثبیت مالکیت ها تاکید داریم و با پایبندی به همه اصول قانونی در این زمینه به دنبال احقاق حق بیت المال در دعاوی حقوقی و قضایی هستیم.

تنها در ادامه گفت : بنیاد مسکن همیشه و در همه حال با حضور در مناطق کمتر توسعه یافته در کنار مردم بوده است و از همه ظرفیت های قانونی برای اجرای طرح های توسعه، بهره گرفته است.

موحدی راد رئیس کل جدید دادگستری نیز با مثبت ارزیابی نمودن خدمات بنیاد مسکن بیان داشت : دادگستری استان همانند گذشته آمادگی هر نوع همکاری با بنیاد مسکن علی الخصوص در زمینه رفع تصرف اراضی ملی دارد.

در این نشست معاون عمران روستایی، رئیس اداره حراست و رئیس اداره حقوقی بنیاد مسکن استان نیز حضور داشتند.


1401/3/9 06:34 PM1401/03/09
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، سحرگاه امروز با هدف گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر، همایش پیاده روی بسیجیان ادارات کل استان بسمت ارتفاعات بند امیرشاه بیرجند برگزار شد.

این برنامه پیاده روی به میزبانی پایگاه بسیج نورالمهدی (عج) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی انجام شد و مدیرکل و معاون پشتیبانی این نهاد نیز در بین بسیجیان حضور داشتند.​


1401/3/9 06:31 PM1401/03/05
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، در نشستی با حضور مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، عملکرد این استان در اجرای تفاهم نامه بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در  این جلسه که تعدادی از مدیران بنیاد مسکن شهرستانها نیز بصورت وبینار در آن حضور داشتند، ضمن بررسی عملکرد استان در تفاهم نامه ساخت 20 هزار واحد مسکونی برای محرومان در سطح کشور، بر ضرورت پالایش دقیق متقاضیان طبق ضوابط ابلاغی و تسریع درساخت واحدها با رعایت نکات فنی تأکید گردید.

همچنین با توجه به فرصت محدود اجرای تفاهم نامه، مقرر شد با تلاش مضاعف، با بهره برداری هر چه سریعتر این واحدها، مشکل مسکن بخشی از هم استانی های عزیز مرتفع گردد.

سهم خراسان جنوبی در قالب این تفاهم نامه 1000 واحد پیش بینی گردیده که هم اکنون تشکیل پرونده قریب به 700 متقاضی انجام شده است. پیشرفت فیزیکی این طرح نیز شامل : تعداد 322 واحد مرحله فونداسیون، تعداد 200 واحد مرحله اسکلت، برای 75 واحد سقف اجرا شده است و تعداد 42 واحد نیز در مراحل پایانی اجرا می باشند.

در این جلسه رییس گروه اعتبارات دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، مدیرکل، معاون مسکن روستایی، معاون پشتیبانی و رئیس حراست بنیاد مسکن استان و کارشناسان و مدیران شهرستانی این نهاد حضور داشتند.​


1401/3/9 06:32 PM1401/03/05
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، جلسه کمیته تصویب طرح های هادی روستایی با رویکرد حل مشکل سمت توسعه روستاهای استان، با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل سالن جلسات اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار شد.
به گفته ابوالفضل مهرافزا معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان جنوبی، در این جلسه، بازنگری طرح هادی 11 روستای استان، مورد بررسی و تائید قرار گرفت.
وی افزود : بازنگری طرح هادی روستاهای خنگ، بهلگرد و شاخن که سالها با مشکل سمت توسعه روبرو بودند، از جمله مصوبات امروز می باشد که بر این اساس مشکل 15 ساله این روستاها مرتفع گردید.

1401/3/9 06:30 PM1401/03/04
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، مدیرکل بنیاد مسکن استان از طریق سامانه تلفنی سامد (تلفن 111) با مردم استان گفتگو کرد و به درخواست های آنها پاسخ داد.

در این ارتباط که در محل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکارایات مردمی استانداری خراسان جنوبی و با هدف رسیدگی به مشکلات و پاسخگویی مستقیم به درخواست مردم انجام پذیرفت، مدیر بنیاد مسکن بیرجند و چند تن از کارشناسان بنیاد مسکن استان نیز حضور داشتند.

مسکن اقدام ملی، تسهیلات مسکن، واگذاری زمین و تخصیص اعتبار و اجرای طرح هادی از موارد مطرح شده در این جلسه بود.​


1401/3/4 11:03 AM1401/03/03
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، در نشست مدیرکل این نهاد با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی استان، طرفین برای رفع مشکل مسکن کارگران به اتفاق نظر رسیدند.

در این نشست درخواست رفع مشکل مسکن کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی مرک و ماهیرود مطرح شد که با استقبال مدیرکل بنیاد مسکن استان مواجه گردید.

مقرر شد ضمن هماهنگی با استانداری، با هدف کاهش هزینه ها و سهولت در رفت و آمد این قشر شریف، بنیاد مسکن نسبت به پیش بینی و واگذاری زمین جهت ساخت مسکن در روستاهای مرک و ماهیرود اقدام نماید.

این نشست در محل دفتر مدیرکل بنیاد مسکن استان برگزار گردید و رئیس امور زمین بنیاد مسکن استان و نماینده حقوقی منطقه ویژه اقتصادی نیز حضور داشتند.​


1401/3/4 11:04 AM1401/03/03
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، در دیدار مدیرکل این نهاد با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، طرفین به استفاده از توان و ظرفیت بنیاد مسکن در انجام فعالیتهای اقتصادی، تاکید نمودند.

در ابتدای این دیدار قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن ارائه مقدمه ای از نحوه شکل گیری و شرح وظایف، به معرفی ظرفیتها و توانایی های این نهاد عمرانی پرداخت.

وی افزود : بنیاد مسکن تاکنون ضمن انجام کارهای بزرگی در بخش مسکن، علی الخصوص مسکن محرومین و اجرای پروژه های عمران روستایی، کارنامه خوبی در بخش بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث نیز داشته است.

در ادامه دکتر اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بیان داشت : با نگاه به ساختار بنیاد مسکن و مجموعه خدمات آن، می بایست به نحو مطلوب از توان و ظرفیت این نهاد در انجام پروژه های اقتصادی استفاده نمود.

در این دیدار معاون عمران روستایی و رئیس حراست بنیاد مسکن استان نیز حضور داشتند.​


1401/2/31 01:45 PM1401/02/31
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، جلسه کمیته تصویب طرح های هادی روستایی با رویکرد اشتغال و حمایت از فعالیتهای اقتصادی روستاها، با حضور نمایندگان دستگاههای ذیربط در محل سالن جلسات اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار شد.
به گفته ابوالفضل مهرافزا معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان جنوبی، در این نشست کارشناسی پرونده محور کار و فعالیت روستایی تقاب تا کوشه سفلی شهرستان خوسف، مورد بررسی و تائید قرار گرفت.
وی افزود : همچنین درخواست بازنگری طرح روستای فخرآباد این شهرستان نیز که از دغدغه های اصلی مردم روستا می باشد هم مورد بررسی قرار گرفت.

1401/2/31 01:41 PM1401/02/28
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، مراسم قرعه کشی واگذاری زمین در 4 روستای شهرستان بیرجند با حضور مسئولین ذیربط، نمایندگان روستاها و تعدادی از متقاضیان در محل اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار شد.

عباس گل محمدی مدیر بنیاد مسکن شهرستان بیرجند در این خصوص اظهار داشت : این اراضی شامل تعداد ۱۵ قطعه در روستای مهدی آباد، 11 قطعه در روستای ساقدر، 30 قطعه در روستای نوغابچیک و 21 قطعه در روستای شهاباد می شود که با حضور نماینده حراست بنیاد مسکن استان، اعضای شورا و دهیاران روستاهای مربوطه و تعدادی از متقاضیان قرعه کشی شد.​


1401/2/31 01:42 PM1401/02/28
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، در همایش پاسداشتی که به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در سالن فرهنگسرای بیرجند برگزار گردید، دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی با اهدای لوحی از مدیر روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تقدیر کرد.

در قسمتی از این لوح که به مدیران روابط عمومی چند دستگاه اجرایی دیگر نیز تقدیم شد، آمده است :
بدون شک حفظ و اعتلای روز افزون روابط عمومی در هر سازمانی، مدیون تلاش‌های گسترده و بی وقفه بزرگوارانی است که تخصص خود را در مسیر پیشرفت و تعالی روز افزون دانش ارتباطات به کار گرفته و برای دستیابی به این منظور، همواره در تکاپو بوده و هستند.

بدینوسیله ضمن ارج نهادن به اهتمام جنابعالی در تحقق بخشیدن به فریضه مهم جهاد تبیین و انعکاس دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اقدامات آن دستگاه در راستای توسعه و پیشرفت خراسان جنوبی، از درگاه خداوند متعال، عافیت، صحت، عاقبت بخیری و موفقيت روزافزون تان را در مسیر خدمت رسانی به مردم، مسئلت دارم.​


1401/2/31 01:47 PM1401/02/28
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، مدیرکل و معاون مسکن روستایی این نهاد طی سفر به درمیان، در نشستی با نماینده بنیاد علوی در محل بنیاد مسکن این شهرستان ، روند اجرای تفاهم نامه بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

به گفته یزدانی معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، بر اساس این تفاهم نامه تعداد 1000 واحد مسکونی برای محرومین فاقد مسکن یا دارای مسکن نامقاوم در روستاهای استان احداث خواهد شد که از این تعداد، 465 واحد سهمیه به شهرستان درمیان به عنوان شهرستان هدف بنیاد مستضعفان تعلق گرفته است.

وی افزود : عملیات اجرایی این طرح در اسفندماه سال گذشته آغاز شده است و پیشرفت فیزیکی کلی این طرح در حال حاضر شامل : 685 متقاضی در مرحله تشکیل پرونده، تعداد 315 واحد فونداسیون، 188 واحد در مرحله اسکلت و برای 73 واحد سقف اجرا شده است و 38 واحد نیز در مراحل پایانی می باشد.​


1401/2/31 01:44 PM1401/02/27
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، نشست هماهنگی و برنامه ریزی همکاری های مشترک بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک، با حضور مدیران کل و کارشناسان دو دستگاه برگزار گردید.

به گفته اکبری رئیس امور زمین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، این جلسه با هدف هماهنگی و برنامه ریزی همکاریهای مشترک دو سازمان در سال 1401 برگزار گردید و درخصوص موضوعاتی همچون صدور اسناد شهری و روستایی، تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ و انتقال اسناد اراضی تملکی به نام بنیاد مسکن تبادل نظر و تصمیم گیری شد.​


1401/2/31 01:43 PM1401/02/26
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی؛ مدیرکل و کارشناسان این نهاد با حضور در میز خدمتی که به دستور استاندار با عنوان رزمایش جهادگران فاطمی برگزار شد، پاسخگوی درخواست ها و سؤالات مردم بودند.

در این میز خدمت که تعدادی دیگر از دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند، مهندس تنها مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی  به درخواست ها و مطالبات مردم پاسخ گفت.

بخش عمده ای از سؤالات مراجعه کنندگان درخصوص تسهیلات احداث مسکن، واگذاری زمین و نهضت ملی مسکن بود که پاسخ ارائه شد یا دستور پیگیری لازم صادر گردید.

معاون عمران روستایی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان بیرجند و تعدادی از کارشناسان این نهاد نیز مدیرکل بنیاد مسکن استان را در این میز خدمت همراهی کردند.​


1401/2/24 10:26 PM1401/02/23
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، مدیرکل این نهاد در دیدار با فرماندار جدید نهبندان، از صدور 7325 سند مالکیت برای متقاضیان در روستاهای سطح این شهرستان خبر داد.

قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این دیدار طی گزارشی اظهار داشت : برای متقاضیان در روستاهای شهرستان نهبندان 7325 جلد سند مالکیت صادر شده است که 165 جلد آن مربوط به سال 1400 می باشد.

وی افزود : در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت نیز 1081 جل سند صادر گردیده که 226 جلد آن در سال 1400 بوده است.

تنها در ادامه بیان داشت : این اقدامات با همکاری بنیاد مسکن و سازمان ثبت اسناد و املاک، با هدف رسمیت بخشیدن به مالکیت اراضی روستایی و شهری صورت پذیرفته است.​


1401/2/24 10:28 PM1401/02/23
  

به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامـی خراسان جنوبـی، مدیرکل این نهاد در سفر خود به شهرستان نهبندان، از روند اجرای طرح هادی روستای ماهانی بازدید بعمل آورد.

بصیرانی مقدم مدیر بنیاد مسکن این شهرستان در جریان این بازدید، طی گزارشی اظهار داشت : عملیات اجرایی طرح هادی روستای ماهانی شامل 900 مترمربع تهیه مصالح، جداره سازی و سنگفرش معابر می شود که با اعتباری بالغ بر 440 میلیون و 600 هزار تومان درحال انجام می باشد. ​


1401/2/24 10:29 PM1401/02/22
  

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مدیرکل این نهاد در جریان سفر خود به نهبندان، با حضور در بانک مسکن، از خدمات این بانک در اجرای طرح نهضت ملی مسکن قدردانی کرد.
در قسمتی از متن تقدیرنامه مربوطه آمده است : بدینوسیله از اقدامات مؤثر و ارزشمند و تلاش های خستگی ناپذیر و در خور تحسین آن بانک محترم در ارائه تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن و همچنین همکاری بسیار خوب با این نهاد در راستای خدمت به مردم شریف این شهرستان تقدیر می گردد.

1401/2/26 07:07 AM1401/02/22
1 - 30صفحه بعد