عنوان

4500 واحد مسکونی رهاورد سفر معاون بنیاد مسکن به خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، در سفر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به خراسان جنوبی، احداث این تعداد واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 100هزار نفر جمعیت، به تصویب رسید.

مهندس جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در حاشیه جلسه شورای مدیران بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت : این تعداد واحد مسکونی با انعقاد تفاهم نامه بین بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت پایلوت در خراسان جنوبی از دو هفته آینده کلید می‌خورد.

مجید جودی افزود در قالب این تفاهم نامه ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی بنیاد مستضعفان و ۱۵ تا۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی بنیاد مسکن به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه گفت : همچنین به ازای ساخت هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود که در صورت ابلاغ افزایش این تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان، متمم این تسهیلات به افراد پرداخت می‌شود.

وی گفت در این طرح برای افرادی که توان پرداخت تسهیلات ندارند برنامه ریزی شده تا بتوانند با ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در متراژ‌های محدود صاحب خانه‌های مقاوم شوند.

به گفته وی همچنین طبق تفاهم انجام شده، سیمان رایگان نیز به مبلغ 8 تا 10 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی پرداخت خواهد شد.

جودی گفت : طبق برنامه ریزی صورت گرفته، احداث این واحد‌های مسکونی برای محرومان که تمکن مالی ندارند و مقرر شده با کمک بلاعوض ساخته شود، در سال‌های ۱۴۰۰-۱۴۰۱ انجام خواهد شد.​


تاریخ خبر

1400/09/22

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/photo1356231985.jpg