عنوان

شورای مدیران بنیاد مسکن استان برگزار شد

متن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با سفر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به خراسان جنوبی، جلسه شورای مدیران این نهاد برگزار شد.

این جلسه با هدف بررسی وضعیت مسکن روستایی و شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و ارزیابی روند اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی برگزار شد.

در ابتدا مهندس تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان گزارشی از روند اجرای طرح های جاری در این بخش ها ارائه نمود و از مدیران شهرستانی این نهاد خواست به بیان نقطه نظرها، مشکلات و پیشنهادهای خود در این خصوص بپردازند.

سپس مهندس جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ایراد سخنانی از عملکرد خوب و شایسته در اجرای طرح های مقاوم سازی و احداث مسکن محرومین و اقشار کم درآمد تشکر نمود و اظهار داشت : مدیران بنیاد مسکن شهرستانها بعنوان خط مقدم در طرح ها و پروژه ها عمل می کنند.

وی گفت : بنیاد مسکن خراسان جنوبی از زیربنای فنی و نیروی انسانی خوبی برخوردار است و همین باعث شده اقدامات خوبی در بخش مسکن روستایی انجام شود.

مهندس جودی در ادامه با اشاره به وجود بافت های فرسوده روستایی خصوصاً در روستاهای مرزی و خطر لرزه خیزی خیلی زیاد، افزود : باید تلاش شود همسو با سیاست های کشوری، زمینه برای تخصیص اعتبارات لازم به روستاهای محروم این استان که ساکنین آنها اغلب از توان مالی بسیار پایینی برخوردار می باشند، با هدف احداث واحدهای مسکونی مقاوم فراهم گردد.

وی از اصلاح دستورالعمل اجرای طرح های احداث مسکن با توجه به هر منطقه در کشور خبر داد و هدف از آن را تقسیم عادلانه اعتبارات بین روستاهای محروم و کمتر محروم عنوان نمود.

در ادامه مهندس جودی به موارد مطرح شده توسط مدیران پاسخ داد و راهکارهای لازم را ارائه نمود.

در این جلسه کلیه معاونین و مدیران شعب بنیاد مسکن استان بصورت حضوری و ویدئو کنفرانس حضور داشتند.  ​


تاریخ خبر

1400/09/21

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/photo1357112442.jpg