عنوان

دیدار مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن خراسان جنوبی با استاندار

متن

​🔸 به گزارش روابط عمومی بنیـاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبـی، مدیرکل، معاونین، قائم مقام نماینده ولی فقیه و رئیس حراست این نهاد، با استاندار خراسان جنوبی دیدار نمودند.

🔸 در ابتدای این دیدار قاسم تنها مدیرکل بنیاد مسکن استان با ایراد سخنانی به ارائه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده این نهاد طی سالهای گذشته پرداخت.

🔸 وی اظهار داشت : برای تمامی 918 روستای بالای 20 خانوار استان تهیه طرح صورت گرفته و از این تعداد در 585 روستا عملیات اجرایی طرح شروع شده است.

🔸 تنها افزود : شاخص اجرای طرح هادی در استان در حالی به رقم 64 درصد رسیده که شاخص کشوری 54 درصد می باشد و به این ترتیب ما 10 درصد از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

🔸 وی در ادامه به سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای طرح جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: احداث 40 درصد واحدهای مسکونی طرح جهش مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سپرده شده که امید است با  تلاش ویژه به سرانجام برسد.

🔸به گفته وی؛ از مجموع یک میلیون واحد مسکونی مورد نظر دولت در سطح کشور و در طول یک سال تعداد 400 هزار واحد به صورت 50 درصد در مناطق روستایی و 50 درصد در شهرهای با جمعیت زیر 100 هزار نفر، باید توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث شود.

🔸وی در پایان سخنان خود ارائه گزارش مختصری از وضعیت واحدهای مسکونی غیر مقاوم در روستاهای استان، به تفاهم نامه بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان اشاره نمود و افزود : بر اساس این تفاهم نامه عملیات احداث 4 هزار و 500 واحد مسکن مقاوم روستایی از محل تسهیلات و کمک بلاعوض به تازگی شروع شده است.

🔹قناعت استاندار خراسان جنوبی پس از استماع گزارش عملکرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، گفت : فلسفه تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محرومیت زدایی و  احداث مسکن در مناطق محروم است.

🔹ایشان با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد : این برنامه و تکلیف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب تأمین زمین، اجرای طرح های هادی روستایی و... صورت می پذیرد.

🔹وی با تأکید بر نگاه ویژه نظام به مجموعه روستا، تصریح نمود: اهالی روستا باید در روستاها بمانند، به شهر مهاجرت نکنند و حتی مهاجرت معکوس نیز شکل بگیرد.

🔹 استاندار به اقدامات مثبت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه اجرای طرح هادی در سطح روستا های استان اشاره کرد و گفت : طرح هادی چهره روستا را متفاوت می کند و باعث ماندگاری  بیشتر روستاییان در روستا می شود لذا با کارهای عمرانی و زیربنایی می توانیم خدمات را توسعه دهیم و امکانات بیشتری به روستاها گسیل دهیم.

🔹استاندار با اشاره به زلزله خیز بودن استان، از اهمیت بالای طرح مقاوم سازی مسکن در خراسان جنوبی گفت و تصریح نمود: اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه مقاوم سازی مسکن در استان، بسیار خوب است و انتظار می رود و با همان انگیزه استمرار یابد.

🔹قناعت افزود: طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی را حمایت می کنیم که البته با توجه قطره چکانی بودن منابع استانی باید برای شتاب بخشیدن به این طرح، بیشتر منابع ملی را جذب نماییم و باید تلاش کنیم که با جذب منابع ملی و هم افزایی مثبت بین دستگاهی کار را به اتمام برسانیم.​


تاریخ خبر

1400/10/04

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG-20211225-WA0029.jpg