عنوان

اجرای 377 طرح هادی در روستاهای استان و افتتاح طرح هادی روستای دل آباد

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی،همزمان با ایام دهه حساب 100 امام (ره) پروژه طرح هادی روستای دل آباد از توابع دهستان القورات شهرستان بیرجند با حضور مهندس آسمانی مقدم مدیر کل بنیاد مسکن خراسان جنوبی ، منصوری فرماندار بیرجند و جمعی از مسئولین  استانی و شهرستانی افتتاح گردید.

 در این مراسم منصوری فرماندار شهرستان بیرجند  گفت : امسال نیز دولت توجه خاصی به برنامه های عمرانی و توسعه روستایی دارد که توسعه و عمران روستاهای کمتر برخوردار و اشتغال در این روستاها مورد توجه ویژه قرار گرفته است ، وی افزود : بر اجرای درست و اصولی طرح هادی روستایی اشاره کرد و افزود: هم اکنون در یک سوم از مجموع 139 روستای بالای 20 خانوار شهرستان بیرجند، طرح به طور کامل اجرا شده، اما در عین حال با تغییر کاربری کشاورزی به مسکونی و ساخت و سازهای غیر مجاز به شدت برخورد می شود.

 مهندس آسمانی مقدم اظهارکرد: در زمینه اجرای طرح هادی روستای دل آباد شهرستان بیرجند ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که با بهره برداری از این طرح ۸۵ خانوار این روستا با جمعیت ۲۸۷ نفر از مزایای آن بهره مند می شوند، وی با بیان اینکه روستای دل آباد شهرستان بیرجند در سال ۱۳۸۴ تهیه طرح شده است، گفت: طرح هادی این روستا در سال ۹۲ و ۹۳ انجام گردیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر در خراسان جنوبی ۹۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد، افزود: تاکنون در ۸۰۸ روستای استان تهیه طرح هادی انجام گرفته است، ایشان افزودند: برای سال جاری پیش بینی شده 99 روستای باقیمانده دیگر استان با اعتبار یک میلیارد تومان تهیه طرح هادی شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در ۳۷۴ روستای استان طرح هادی روستایی اجرا شده است، افزود: در حال حاضر اجرای طرح هادی روستایی در بیش از 530 روستای بالای ۲۰ خانوار استان باقی مانده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از تصویب هشت درصد اعتبارات عمرانی استان در زمینه اجرا و تهیه طرح هادی روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در سال جاری طرح هادی روستایی در ۸۰ روستای خراسان جنوبی اجرا شود.

تاریخ خبر

1394/02/30

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0039.jpg,