عنوان

واحدهای مسکن روستایی معیشت محور مورد حمایت قرار می‌گیرد

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، مهندس تابش همزمان با ۱۵ مهر روز روستا و عشایر در روستای محمود آباد بیرجند گفت: براساس توافق این بنیاد با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت واحدهای مسکن روستایی معیشت محور مورد حمایت بنیاد مسکن قرار می‌گیرد.

مهندس تابش در آیین بهره برداری از طرح‌های هادی روستایی در خراسان جنوبی که همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به این استان انجام شد افزود: براساس این تفاهم‌نامه‌ها قرار است در کنار تسهیلات احداث و بازسازی واحدهای مسکن روستایی بنیاد مسکن، وزارتخانه‌های یادشده با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی زمینه رونق اقتصادی و تامین معیشت روستاییان در بخش‌های مختلف را فراهم کنند.

وی همچنین از تامین اعتبار ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات احداث و بازسازی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی سراسر کشور در سال جاری خبر داد و گفت: به هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به صورت آسان و بدون وثیقه‌های سنگین پرداخت می‌شود.

وی گفت: در این راستا تاکنون ۵۰ هزار واحد مسکن روستایی قرارداد منعقد شده و بقیه در دست اقدام است که بنیاد مسکن در کنار احداث و نوسازی مسکن با متراژ ۵۰ تا ۸۰ متر مربع در تهیه نقشه ساخت هم با روستاییان همکاری می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌هایی نیز بین این بنیاد و سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای تامین مسکن مددجویان زیرپوشش آنها منعقد شده و کمیته امداد برای ۲۰ هزار واحد تاکنون قرارداد منعقد کرده است.

مهندس تابش در پایان مراسم ابراز داشت: با بحث و بررسی‌های انجام‌شده به دنبال توسعه صنایع دستی و احداث واحدهای معیشت‌محور هستیم که این امر برای اولین بار به‌صورت پایلوت از روستای محمودآباد بهدان آغاز می‌شود تا بتوانیم خانه و کارگاهی معیشت‌محور داشته باشیم.

تاریخ خبر

1398/07/22

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0181.jpg