عنوان

بهره برداری از سی وسه هزار چهارصد و بیستمین مسکن روستایی در روستای بهلگرد

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، ۳۳ هزار و چهارصد و بیستمین واحد مسکونی خراسان جنوبی که از محل تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی احداث گردیده همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری و با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  و هیات همراه به نمایندگی از سایر واحدها در روستای بهلگرد شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.

مهندس آسمانی مقدم گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی ۶ هزار و ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده که سه هزار و ۴۰ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات و بقیه سهم آورده متقاضیان است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: تاکنون ۴۲ هزار و ۹۷۳ متقاضی مسکن در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان در بانک‌های عامل انعقاد قرارداد کرده‌اند که چهار هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ویژه روستایی به آنها پرداخت خواهد شد .

درادامه معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به طرح احداث مسکن محرومین روستایی اظهار داشت: در این طرح ساخت ۱۸ هزار و ۴۴۰ واحد برای چهار استان در نظر گرفته شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این طرح در همه استان‌ها آغاز شده است گفت: در استان‌هایی که کار از سال گذشته آغاز شده بنا داریم تا پایان سال ، ساخت این واحدها را به اتمام برسانیم و آنهایی که امسال کار را آغاز کرده‌اند تا سال بعد تمام می‌شود.

مهندس مهدیان اضافه کرد: برای ساخت این واحدها ۴۰ میلیون تومان از محل تسهیلات مسکن روستایی با پنج درصد کارمزد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی دولت و حساب 100 امام (ره) در نظر گرفته شده است.

تاریخ خبر

1398/07/22

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0056.jpg