عنوان

بازدید استاندار از واحدهای مسکن محرومین در روستاهای استان

متن

مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به همراه مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از مراحل ساخت مسکن محرومین در روستای هج و نج شهرستان بیرجند بازدید نمودند

مهندس آسمانی مقدم در بازدید از واحدهای مسکونی در حال احداث در این روستا گفت: روستای هج و نج از جمله روستاهایی بود که در معرض خالی شدن از سکنه قرار داشت که در سفر آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تابش رئیس بنیاد مسکن کشور کلنگ احداث واحدهای مسکونی آن به زمین زده شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه برای هر تعداد خانوار ساکن دائم در روستا یک واحد مسکونی ساخته شده است گفت: 26 خانوار در روستای هج و نج سکونت دارند که واحدهای مسکونی 25 خانوار آن ساخته یا در حال ساخت است.

 وی با اشاره به اینکه از 25 واحد ساخته یا در حال ساخت، 21 واحد تکمیل و آماده بهره برداری است افزود: از این تعداد 8 واحد 60 متر مربعی و 17 واحد 41 متر مربعی است که به ازای هر واحد بین 60 تا 70 میلیون تومان هزینه شده است.
آسمانی مقدم گفت: علاوه بر این جدول گذاری، شن ریزی و زیرسازی معابر این روستا در طرح هادی و شبکه گذاری گاز و نصب علمک های گاز هم به اتمام رسیده است.
وی افزود: در این سفر یک روزه با هماهنگی استاندار قرار شد ظرف دو یا سه روز آینده اداره آب و فاضلاب روستایی هم شبکه آبرسانی در داخل معابر روستا را انجام دهد تا در مرحله بعد، بنیاد مسکن نسبت به آسفالت معابر و اجرای سنگ فرش معابر با عرض کمتر اقدام کند.
استاندار هم خبر خوشی برای متقاضیان خرید دام با ارز تعادلی داشت و گفت: به متقاضیانی که توانایی خرید دام با ارز تعادلی را داشته باشند به ازای هر خانوار، تسهیلاتی معادل 10 راس دام با خرید ارز تعادلی اعطا می شود .
این دام ها وارداتی از کشور پاکستان و مولد بوده که افراد متقاضی تا 2 سال حق فروش ندارند و تکثیر آنها می تواند منبعی برای پرداخت اقساط تسهیلات باشد.

تاریخ خبر

1398/08/20

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0143.JPG