عنوان

مراسم کلنگ زنی احداث 6000 واحد مسکونی شهری روستایی در خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، همزمان با سومین روز هفته دولت، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی، کلنگ 6000  واحد مسکونی شهری روستایی در خراسان جنوبی به زمین زده شد.

این مراسم بصورت پایلوت در شهرستان زیرکوه و بصورت همزمان نیز در شهرستانهای دیگر استان با حضور معاونین استاندار و فرمانداران برگزار گردید.

مهندس آسمانی مقدم در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت : پس از اجرای موفق طرح مسکن محرومین روستایی در سال 98 با پیگیری های مسئولین امر علی الخصوص استاندار محترم، مجدداً تفاهم نامه ای بین سازمان برنامه و بودجه، استانداری و بنیاد مسکن خراسان جنوبی منعقد گردید که طبق آن احداث 6000 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و روستاهای حریم شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت اجرا خواهد شد. ایشان افزود : بر اساس این طرح مبلغ 500 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 300 میلیون ریال کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت می گردد که به همراه آورده خود شخص متقاضی منجر به احداث یک واحد مسکونی خواهد شد. ایشان در ادامه ضمن تبیین اهداف طرح 6000 واحد مسکن شهری استان و تشریح ساز و کارها و فرایند این طرح، تاکید داشت با توجه به تعامل خوبی که در استان وجود دارد امید است این طرح نیز در مدت زمان کوتاهی اجرایی گردد.

سپس مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز با ایراد سخنانی این طرح را از طرح های مهم استان برشمرد و ضمن بی سابقه خواندن آن، تاکید کرد : این طرح نقش تعیین کننده ای در حوزه اشتغال دارد. ایشان ضمن قابل تقدیر دانستن اقدامات و تلاشهای بنیاد مسکن، افزود : اجرای این طرح نیز به این نهاد سپرده شده است، زیرا بنیاد مسکن توانسته در سال گذشته 10 هزار واحد مسکونی برای محرومین در روستاهای این استان را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) به سرانجام برساند.

تاریخ خبر

1399/06/11

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0058.jpg