عنوان

برگزاری کمیته راهبری طرح مسکن اقشار کم درآمد خراسان جنوبی با حضور استاندار جدید

متن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، جلسه کمیته راهبری طرح مسکن درآمد استان با حضور استاندار جدید و مدیران کل دستگاههای متولی در محل استاندار برگزار شد.

در ابتدا آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن ارائه گزارشی از آمار و وضعیت مسکن روستایی در خراسان جنوبی، اظهار داشت : در سال 98 حدود 7 هزار واحد مسکن روستایی در این استان توسط بنیاد مسکن احداث و به بهره برداری رسید که 5 هزار واحد آن از محل تفاهم نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی با این نهاد بوده است. ایشان در ادامه افزود : در سال 99 نیز مشابه سال گذشته تفاهم نامه  ای منعقد گردیده و در حال اجراست که طبق آن احداث تعداد 6 هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد شهری در سطح استان در دستور کار می باشد. وی گفت : متاسفانه علیرغم اختصاص تسهیلات 50 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی، از این طرح در شهرهای استان استقبال چندانی نشده که در کمیته راهبری این طرح مقرر گردید : متقاضیان در روستاهای حریم شهرها نیز بتوانند از این تسهیلات استفاده نمایند که در حال حاضر استقبال از این تسهیلات روند خوبی پیدا کرده است. آسمانی مقدم یادآور شد : زمان تعیین شده برای تکمیل ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از مجموع ۶ هزار واحد مسکن شهری استان ۱۵ دی ماه می باشد.

ملانوری استاندار جدید خراسان جنوبی نیز با ایراد سخنانی خواستار ایجاد وحدت رویه در دستگاه‌های متولی برای جذب صددرصدی سهمیه مسکن اقشار کم درآمد استان شد و افزود : طرح‌هایی همچون اقدام ملی، مسکن اقشار کم درآمد، مسکن محرومین روستایی و... فرصت‌های خوبی برای تأمین اصلی ترین نیاز مردم هستند. وی ادامه داد: مسکن، مأمن هر فرد می باشد و در بحث اجرای این واحدها باید به فرهنگ، آداب، رسوم و دیدگاه های مردم توجه شود. ایشان در پایان سخنان خود بر بسیج امکانات و ظرفیت‌ها برای جذب کامل اعتبارات تخصیصی به این طرح‌ها در استان تأکید کرد.

تاریخ خبر

1399/09/20

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG-20201206-WA0025.jpg