عنوان

دیدار مسئولین کشوری بنیاد مسکن با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، حجت الاسلام رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن و مهندس تابش ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هیئت همراه که برای افتتاح تعدادی پروژه عمرانی به این استان عزیمت نموده بودند، به دیدار حجت الاسلام عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی رفتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: برخی از مشاغل در جامعه حرف اول را می زند که یکی از مهمترین این مشاغل، بنیاد مسکن است.
وی با بیان این که بنیاد مسکن، یکی از با برکت ترین یادگاران امام راحل (ره) است، تصریح کرد: این نهاد با فرمان امام راحل (ره) شکل گرفت و اگر تاریخچه آن را مطالعه کنیم می بینیم که خدمات گسترده ای به جامعه داده شده است.
سید علیرضا عبادی با تأکید بر اینکه مسئله مسکن، مسئله مهمی است چرا که هر شخصی محلی برای سکون و آرامش می خواهد، با طرح یک سوال از مسئولین بنیاد مسکن خواست : طوری برنامه ریزی شود تا برای کسانی که خانه ندارند و از طرفی درآمد هم ندارند خانه استیجاری در نظر گرفته شود.
ایشان در ادامه اضافه کرد: نمی شود برای همه مسکن ساخت اما نیاز است برای نیازمندان سرپناه اجاره ای دیده شود.
مهندس تابش نیز در ادامه این دیدار با اشاره به مشکل برخی نیازمندان بدون سرپناه که از درآمد کافی برای اجاره مسکن یا دریافت تسهیلات ساخت مسکن ندارند، عنوان داشت: در دولت گذشته مصوبه ای برای کمک به این افراد وجود داشت و مبلغی به عنوان ودیعه مسکن به آن ها پرداخت شد. وی افزود : این اعتبارات بانکی بود که در حال حاضر قطع شده است.
ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این طرح در برنامه ششم دیده شده و در این زمینه مصوبه ای به هیئت دولت نیز خواهد رفت، عنوان داشت: به دنبال این هستیم که یا خود بنیاد مسکن واحدهایی به عنوان مسکن اجاره ای ساخته و در اختیار نیازمندان قرار دهد یا به خیرین کمک کنیم تا آن ها خانه به افراد نیازمند اجاره دهند.

تاریخ خبر

1395/10/01

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0247.JPG,