عنوان

بهره برداری 30 هزار و هشتصد شصت و یکمین واحد مسکونی روستایی در خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، طی مراسمی با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی، 30 هزار و 861 امین  واحد مسکونی در استان خراسان جنوبی به بهره برداری رسید. در این مراسم که در روستای نوبهار سرایان انجام شد، حجت الاسلام رضایی قائم مقام محترم نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آقای مهندس تابش ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاونین ایشان، دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استانداری استان، دیگر مسئولین استانی و شهرستانی و جمع کثیری از روستائیان داشتند.
مهندس آسمانی مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی طی ارائه گزارشی اظهار داشت : واحدهای مذکور، از محل تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی ساخته شده‌اند و بخشی نیز آورده متقاصیان بوده است.
وی عنوان کرد : در سال جاری 2400 فقره تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی به خراسان جنوبی اختصاص یافته است.
آسمانی مقدم در ادامه ضمن اشاره به این که سقف این تسهیلات 18 تا 20 میلیون تومان خواهد بود، بیان کرد: این تسهیلات در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، روستاهای مرزی و بافت فرسوده روستاها پرداخت می شود.
ایشان در ادامه افزود : نرخ سود مصوب این تسهیلات برای دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله با احتساب دو سال طول دوره ساخت می باشد.
وی در ادامه از وجود ۸۸ هزار واحد نامقاوم روستایی در استان خبر داد و افزود : تاکنون ۵۹ هزار واحد مسکن روستایی استان مقاوم سازی شده و ۲۹ هزار واحد دیگر نیز نیاز به مقاوم سازی دارند.
 

تاریخ خبر

1395/10/06

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0574.JPG,