عنوان

بازدید از 237 واحد مسکونی اقشار کم درآمد خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ، با حضور حجت الاسلام رضائي قائم مقام نماينده ولي فقيه در بنياد مسکن انقلاب اسلامي کشور، مهندس علوي مقدم معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ، حجت الاسلام حیدری نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان خراسان رضوی، مهندس ناصری فرماندار بیرجند ،مديركل بنياد مسكن استان و تعدادی از مديران استاني و شهرستانی از پروژه 237 واحدی اقشار کم درآمد معصومیه بیرجند بازدید به عمل آمد.

حجت الاسلام محمدعلی رضایی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای مسکونی اقشار کم درآمد بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وظیفه اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خانه سازی برای محرومان جامعه است.
وی بیان کرد: از آنجایی که بخش عمده ای از واحدهای مسکونی مناطق روستایی و شهرهای کشور کم دوام و بی دوام بود لذا دولت تصمیم گرفت با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت نسبت به بازسازی و بهسازی آنها اقدام کند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: تا جایی که امکانات اجازه دهد در شهرها ی زیر 25000 نفر جمعیت و در روستاها سالانه 200 هزار مسکن احداث می شود.
وی یادآور شد: در برنامه پنج سال اخیر امید است تمام روستاهایی که دارای مسکن کم دوام و بی دوام هستند بهسازی یا بازسازی شوند تا از این طریق موجبات امنیت بیشتر مردم را فراهم کنیم.
حجت الاسلام رضایی افزود: در مناطق روستایی برای هر واحد مسکونی 25 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد پنج درصد پرداخت می شود که این طرح در تمام دوران چند ساله تعطیل نشده است.وی ادامه داد: در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت نیز مردم می توانند برای بهسازی و بازسازی مسکن خود ازاین تسهیلات استفاده نمایند .
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امید است با همکاری بیشتر و جدی تر بانک ها تسهیلات بیشتری در اختیار مردم قرار گیرد تا افرادی که واقعا نیاز به مسکن دارند با دریافت تسهیلات، همکاری بنیاد مسکن و خودشان خانه دار شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در مورد این پروژه توضیح داد: پروژه مسکن اقشار کم درآمد معصومیه بیرجندبه تعداد 237 واحد در شهرستان بیرجند که از تسهیلات مسکن مهر نیز برخوردار می باشد. مهندس آسمانی‌مقدم ادامه داد: زیربنای مفید این واحدها بین 60 متر تا 118 متر متغیر هستند و دارای امتیازات  آب، برق، گاز و آماده سازی محوطه و معابر و پیاده روسازی می باشد که توسط بنیاد مسکن انجام شده است . وی با اشاره به اینکه پروژه به طور کامل به مردم تحویل داده شده، افزود: در بیش از 99 درصد واحدها مردم سکونت دارند.مدیرکل بنیاد مسکن استان بیان کرد: برای این واحدها، بین 35 تا 50 میلیون تومان به صورت نقدی و 30 میلیون تومان هم به صورت تسهیلات 15 ساله پرداخت شده است. مابقی قیمت واحد بین 2 تا 3 سال از منابع داخلی خود بنیاد مسکن برای این افراد تقسیط شده است.

تاریخ خبر

1397/08/02

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0011.jpg, http://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0011.jpg