عنوان

جلسه مشترک بنياد مسکن خراسان جنوبی با شورای اسلامي استان

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی  جلسه اي مشترک به ميزباني شوراي اسلامي استان با حضور مهندس آسمانی مقدم مدير کل بنياد مسکن خراسان جنوبی ،   قرائی رئيس شورای اسلامي استان ، و اعضاء و شورای اسلامی استان و معاون عمران روستایی بنياد مسکن استان در سالن جلسات شورای اسلامی استان برگزار گرديد.
مهندس آسمانی مقدم ضمن تشکر از برگزاری این جلسه و معرفي معاونت ها و واحدهاي مختلف این نهاد ، فعاليت هاي بنياد مسکن را در امر تحقق اهداف نيل و کمک به اقشار محروم و کم درآمد را مثبت ارزيابي نمود و تعامل بنياد مسکن و شوراها را در ساخت مسکن و آباداني روستاها را نگرشي پايدار دانست .

مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي خراسان جنوبی آماری از فعاليت هاي مختلف این نهاد در سطح استان ارائه نمود .مهندس آسمانی مقدم  شورا ها را حلقه اتصال دولت با مردم دانست در این جلسه ابتدا اعضاء شورای اسلامی استان که هر کدام نماینده یکی از شهرستانهای استان بودند ، مسائل و مشکلات حوزه کاری  خود را بیان نمودند . در ادامه تفاهامنامه جدید منعقده بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شورای عالی استانها قرائت شد و سپس اعضاء حاضر به بحث تبادل نظر در خصوص مفاد تفاهمنامه پرداختند و در ادامه مقرر گردید همکاری بین این نهاد و شوراهای استان کما فی السابق توسعه داده شود ، در ادامه این جلسه ظرفیتها و وظایف  شوراها و دهیاران نیز مورد گفتگو قرار گرفت و مدیرکل بنیاد مسکن استان اعلام نمودند این نهاد آمادگی دارد همچون گذشته دوره های آموزشی لازم را برای دهیاران تشکیل و موضوعات مرتبط با این نهاد را به آنها آموزش دهند. مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به حداقل رساندن شرایط اخذ تسهیلات مسکن روستایی گفت : متقاضیان تنها با داشتن یک ضامن بدون اخذ نامه از اداره مربوطه خود می توانند از تسهیلات آسان بهره مند شوند.مهندس آسمانی مقدم گفت امسال اعتبار تسهیلات ارزان قیمت جهت 1621 واحد مسکونی با اولویت روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفری تامین شده که از این میزان بالغ بر 540 سهم جذب شده و شهرستانی که  سهم خود را جذب نکند، امتیاز آن به شهرستانی که توان جذب و متقاضی داشته شد اعطا می شود.
   در ادامه این نشست هم اندیشی رئیس شورای استان تصریح کرد: شوراها تنها شاه کله با جامعه آماری ۴ هزار نفری خود بدون اتکا به منابع دولتی به دنبال پیشبرد اهداف استان هستند.
قرائی ضمن تقدیر از همکاری همه جانبه بنیاد مسکن با شوراهای شهر و روستا ابراز داشت: مجموعه شوراها از نظر فکری اعتبارات دهیاری ها و تمام پتانسیل ها و سازو کارها آمادگی همکاری با بنیاد مسکن را دارد. وی خواستار انعقاد تفاهنامه کاربردی از حوزه های مشترک شد.

تاریخ خبر

1397/11/07

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_20190124_110547_671.jpg