عنوان

افتتاح طرح هادی روستای افکشت بیرجند

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان  جنوبی ،با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، استاندار خراسان جنوبی ، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و جمعی از مسئولین کشوری و استانی طرح هادی روستای افکشت افتتاح گردید.

معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح هادی روستای افکشت بیرجند اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جای جای روستاهای میهن اسلامی حضور دارد و امروز اتفاق مبارکی  در شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی رقم خواهد خورد. محمدباقر نوبخت افزود: امید است این فرصت بیش از پیش فراهم شود تا بتوانیم به تاسی از نظری که بنیانگذار انقلاب اسلامی داشتند و مقام معظم رهبری دارند، به مردم خدمت کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این آیین گفت: برای اجرای طرح هادی این روستا 163 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. مهندس تابش با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح سال 94 آغاز شد افزود: با بهره برداری از این طرح 34 خانوار با جمعیت 118 نفر از مزایای آن بهره مند شدند. وی بیان کرد: برای اجرای طرح هادی روستای افکشت، 2 هزار و 200 مترمربع سنگ فرش معابر و جداره سازی، 250 مترمربع دیوار سنگی و 510 متر کانیو سنگی برای هدایت آب های سطحی اجرا شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ساماندهی جوی آب کشاورزی به طول 135 متر، 18 مورد ساماندهی و ایجاد فضای سبز، 12 مورد پیرنشین و مبلمان روستایی و ساماندهی مظهر قنات تا پایاب را از دیگر مشخصات فنی طرح هادی این روستا ذکر کرد.وی ادامه داد: طرح هادی به گونه ای اجرا شده که به بافت سنتی روستا آسیب وارد نشود.

تاریخ خبر

1397/12/25

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%B4%D8%AA1.jpg, http://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%B4%D8%AA1.jpg