عنوان

۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان خراسان جنوبی احداث می‌شود

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان  جنوبی ، عملیات ساخت 10 هزار واحد مسکونی محرومین با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، استاندار خراسان‌جنوبی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان  کشوری و استانی در روستای هُج و نُج شهرستان بیرجند آغاز شد.

مهندس تابش   در مراسم کلنگ‌زنی 10 هزار واحد مسکونی محرومان خراسان جنوبی اظهار داشت: این مسکن‌ها برای افراد تحت حمایت کمیته امداد و با همکاری بنیاد مسکن احداث می‌شود.

وی گفت: غیر از برنامه‌ای که برای توسعه کشور در قالب برنامه ششم داریم برنامه ریزی شده تا با تخصیص اعتبار به زیرساخت‌های استان خراسان جنوبی نیز کمک شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب کشور افزود: معقدیم امروز همه باید کار کنیم و همه کارها را در تهران رها کردیم و شخصاً به استان‌ها سفر کنیم.

مهندس تابش بیان کرد: در گذشته اقدامات خوبی انجام شده و 38 هزار واحد مسکونی احداث شده است و در حال حاضر حدود 30 هزار واحد مسکونی روستایی کمبود دارد.

وی ادامه داد: خانه‌های خشتی و گلی وجود دارد و این روستاها اوج فرسودگی را دارد که امید است با عنایت حق تعالی این واحدها را بتوانیم کمک کنیم تا بهسازی شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این مراسم اظهار داشت: برنامه توسعه استان خراسان جنوبی دو بخش است که یک برنامه در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می‌شود و دیگری ایجاد واحد مسکونی برای محرومان است.

دکتر نوبخت گفت: برای گسترده کردن مسکن راه درازی طی کردیم اما این ده هزار واحد باید یک ساله انجام شود و تا اسفند سال آینده بهره‌برداری شود.

وی تصریح کرد: اگر این اقدامات انجام نشود نشان از عقب افتادگی خواهد بود و گزارشات باید به صورت فصلی ارائه شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: برای بهره‌برداری بهتر از یک پروژه دو عامل دخیل است یکی پشتوانه مالی و تامین اعتبار و دیگری مدیریت اجرای پروژه است.

دکتر نوبخت بیان کرد: در تامین مالی مسکن آنهایی که نیازمند هستند منابع را تامین کردیم و پرداخت‌های آنها انجام شده و اقدام بعدی مربوط به دستگاه‌هایاجرایی است.

وی گفت: امیدواریم ظرف یک سال همه این واحدهای مسکونی به اتمام برسد و عملیات اجرایی ده هزار واحد از امروز آغاز می‌شود و در اسفند سال آینده بهره‌برداری شود.

 

تاریخ خبر

1397/12/25

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/%DA%A9%D9%84%D9%86%DA%AF%20%D8%B2%D9%86%DB%8C1.JPG