عنوان

شروع عملیات بازسازی 245 واحد مسکونی تخریب شده در سیل خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با حضور مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  ، مدیرکل بنیاد مسکن استان ، فرماندار شهرستان بشرویه و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی  عملیات بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در سیل فروردین 98 خراسان جنوبی  آغاز شد

در ابتدای این مراسم مهندس آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از ارزیابی خسارت ناشی از سیل به 526 واحد مسکونی در روستاهای سطح استان از سیل فروردین ماه 98 خبر داد و گفت:  نخستین واحد های احداثی مسکونی در روستای بندان شهرستان بشرویه  عملیات اجرایی آن آغاز می گردد.

وی با بیان اینکه تعداد 245 واحد احداثی و 281 واحد تعمیری هستند، تصریح کرد:  با آغاز عملیات بازسازی و تعمیر واحدهای خسارت‌دیده نسبت به تکمیل آن اهتمام بیشتری صورت می‌گیرد.

درحاشیه این مراسم مهندس  معتمدیان استاندار خراسان جنوبی گفت: به دنبال سیل فروردین به تعدادی از روستاهای استان خسارت وارد شد که کمک رسانی اولیه امدادی با بسیج قابلیت های استان در دستور کار قرار گرفت. وی با بیان این که پس از وقوع سیل، برآورد خسارت ها در کمترین زمان انجام و به وزارت کشور منعکس شد، افزود: خراسان جنوبی با این انعکاس موفق به کسب مصوبه دولت شد. به گفته وی، اولویت با اسکان مردم است به همین دلیل قبل از ابلاغ اعتبار به استان با تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کار ساخت و ساز منازل آغاز شد. وی، از آغاز ساخت و ساز در مناطق سیل زده استان خبر داد و افزود: 245 منزل در 68  روستای استان دچار آسیب جدی شدند. به گفته وی در روستای بندان شهرستان بشرویه بیشترین خسارت را داشتیم طوری که ۱۴ واحد100 درصد تخریب شد که در برنامه است تا دهه فجر امسال این واحدهای مسکونی به بهره برداری برسد.

تاریخ خبر

1398/03/09

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0539.jpg