عنوان

بازدید استاندار از واحدهای در حال ساخت تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه( 5000 واحد مسکن محرومین خراسان جنوبی

متن

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی   مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی  و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  ، مدیرکل بنیاد مسکن استان ، فرماندار شهرستان بشرویه و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی  از واحد های در حال ساخت تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه (طرح 5000 واحد مسکن محرومین ) خراسان جنوبی در روستای نیگنان شهرستان بشرویه بازدید کردند. 

در این بازدید مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه تأمین 5هزار واحد مسکونی از 10هزار واحد تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه  با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  می باشد ،گفت: به منظور بررسی دقیق کارها برای ساخت این واحدها در تمام شهرستانها ستاد ویژه ای تشکیل شده است.

مهندس آسمانی مقدم افزود: طبق اطلاعات آماری سال95، کل واحدهای مسکونی  روستایی استان 88هزار و 835واحد تعیین شده که از این تعداد 49هزار و 345واحد غیرمقاوم و 32هزار و 500واحد نیاز به مقاوم سازی دارند.

وی گفت: تاکنون هزار و 65خانوار واجد شرایط در بنیاد مسکن شناسایی شده اند که از این تعداد 529فقره پرونده تشکیل شده و239 خانوار به بانک ها معرفی شده اند و تاکنون برای 66 واحد موفق به عقد قرارداد با بانک ها شدند.

آسمانی مقدم افزود: از این تعداد عملیات اجرایی 33 واحد آغاز شده است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مسکن محرومان یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که سال ها در استان مطرح بوده اما با پیگیری های و همراهی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ساخت  10 هزار واحد مسکونی محرومان در استان محقق شد که باید بهترین استفاده از این ظرفیت شود.

تاریخ خبر

1398/03/09

عکس

https://skh.bonyadmaskan.ir/picofnews/IMG_0670.jpg